Optimistiskais ceļinieks. Anatolijam Gulbim – 80

0
971

Anatolijs Gulbis 25.decembrī nosvinējis 80 gadu jubileju.

Visa Anatolija Gulbja darba dzīve – 56 gadi – aizritējusi uzņēmumā Ceļuprojekts. Iziets cauri visām uzņēmuma nodaļām, katrā no tām sajūtot dinamiku un aizrautību. Viņš bijis projektu galvenais inženieris, ceļu būvmateriālu ražošanas un karjeru saimniecības nodaļas vadītājs, tehniskais direktors un direktors. Bijis AS Ceļuprojekts valdes priekšsēdētājs, tagad Anatolijs Gulbis ir uzņēmuma padomes priekšsēdētājs. Viņš ir viens no sava gada gājuma spilgtākajiem ceļiniekiem, kas atstājis paliekošas vērtības Latvijas ceļu izskatā, racionālus un izsvērtus inženiertehniskos risinājumus. Kopā ar kolēģiem radījis vidi, kurā izauguši vairāki šodienas vadošie ceļu un tiltu inženieri.

„Tā ir īpaši laba darbavieta”, saka Anatolijs Gulbis un piebilst: „Katra diena ir jaunas iespējas, katrs objekts neatkārtojams, jo tā ir jauna vide, citi apstākļi. Nekas nenotiek divreiz.”

Savulaik Anatolija Gulbja vadībā izprojektētā A2 autoceļa Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža jeb Vidzemes šosejas posma Rīga–Sēnīte idejas un pamata risinājumi ir saglabāti arī pēc šī ceļa pārbūves.

Kā projekta galvenais inženieris Anatolijs Gulbis strādājis pie bobsleja trases Siguldā pietrases ceļa, betona ceha Smiltenes 8.CRBP, asfalta rūpnīcas Ludzas 23.CRBP, dolomītu karjera un drupināšanas līnijas Akmenscūciņas, grants drupināšanas un šķirošanas līnijas karjerā Dubkalni.

Viņa ieteikumi pamanāmi Dienvidu tilta otrās kārtas objektā Slāvu mezgls un pārvads pār dzelzceļu.

1993.gadā lielās krīzes laikā kopā ar savu komandu uzņēmumā Ceļuprojekts Anatolijs Gulbis izveidoja tādu saimnieciskās darbības modeli, lai uzņēmums izturētu arī nākamos pārbaudījumu gadus. 2009.gadā, sekojot nākošajai pamatīgai krīzei, bija nepieciešams mainīt uzņēmuma jau labi iedibinātos darbības principus, pārstrukturējot to un apvienojot nodaļas. Lēmumi bija pareizi. Ceļuprojekts ir atpazīstams un zināms gan ceļinieku vidē, gan ārpus tās.

Kopš 1998.gada viņš ir Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) biedrs. Anatolijs Gulbis piedalījies transporta attīstības nacionālās programmas izstrādē, iesaistījies LBS sekciju darbā. Viņam vienmēr bija reāli priekšlikumi nozares attīstībai.

Anatolijam Gulbim piemīt jauks humors un viņš pieder pie cilvēkiem, kuri pa dzīvi soļo optimistiski. Pozitīvais noskaņojums un aktīvā atpūta, īpaši kalnu slēpošana, ļauj sevi uzturēt formā.

Viņam patiktu, ka visi cilvēki pa dzīvi dotos ar labestību. Viņš brīnās, kā cilvēkiem var patikt pavēstīt par citiem maksimāli daudz sliktā, gan televīzijā, gan sabiedriskās vietās. Viņš nesaprot, kāpēc vajadzīgi kašķi un kari. Ja katrs savā zemē dzīvotu un mierā, būtu daudz lielāka labklājība un pārticība visiem.

Šī gada 13.oktobrī Anatolijam Gulbim tika piešķirts valstī augstākais nozares apbalvojums Būvindustrijas lielā balvaPamatakmens par mūža ieguldījumu būvindustrijā.