Ozolnieku šķeldas katlu mājā uzstādīts jauns ūdenssildāmais katls

0
178
Publicitātes foto

Ozolnieku šķeldas katlu mājas teritorijā, Zemgales ielā 2, uzstādīts jauns koksnes granulu kurināmā ūdenssildāmais katls un granulu uzglabāšanas un padeves sistēma. Granulu kurināmā ūdenssildāmā katla nominālā jauda ir 0,4 MW, un siltumapgādes pakalpojuma sniedzējs plāno ar granulu kurināmo ik gadu aizstāt 4100 MWh dabas gāzes apjomu, vēsta Jelgavas novada pašvaldībā.

Jauno iekārtu uzņēmums SIA īstenojis projekta Fosilā kurināmā aizstāšana Ozolniekos, Jelgavas novadā ietvaros. “Jaunais, modernais, augsti efektīvais granulu katls nodrošinās siltumenerģijas ražošanu vasaras mēnešos karstā ūdens sagatavošanai Ozolniekos. Ar jaunā katla nodošanu ekspluatācijā vasarā neizmantosim fosīlo kurināmo un, ņemot vērā, ka apkures periodā pamatā siltumenerģija tiek saražota ūdens sildkatlā, kur kā kurināmo izmantojam koksnes šķeldu, tad Ozolnieki būs pirmie novadā, kas samazinās fosīlā kurināmā izmantošanu līdz minimumam. Savukārt dabas gāze Ozolniekos tiek izmantota kā avārijas kurināmais un pīķa siltumslodžu nosegšanai”, skaidro uzņēmuma valdes loceklis Normunds Talcis.

Līdz ar projekta realizāciju veicināta vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošana centralizētajā siltumapgādē, tādējādi nodrošinot nepārtrauktu un stabilu siltumenerģijas piegādi esošajiem un potenciāli jaunajiem patērētājiem.

Būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību, iekārtu piegādi, kā arī montāžas, ieregulēšanas un pieslēguma darbus nodrošināja SIA INOS. Būvdarbu būvuzraudzību veica SIA S.A. ENERGO.