Pa posmiem turpinās ceļu būvdarbi Aizsargu ielā Jelgavā

0
331
Foto no Jelgava.lv

Pa posmiem turpinās būvdarbi Aizsargu ielā – daļā brauktuves jau ieklāta asfalta pamatkārta, bet tikko noslēgusies dubultā virsmas apstrāde Lediņu ceļa posmā līdz pilsētas robežai. Paralēli norit darbi Kārniņu ceļā, kur ieklāta apakškārta un daļa no virskārtas, ziņo Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā.

Drīzumā būvnieki sāks arī rakšanas darbus Kārniņu ceļa un Aizsargu ielas krustojumā, lai tur izveidotu rotācijas apli. Tranzītielas pārbūves laikā transporta kustība netiek slēgta – tā tiek regulēta ar pagaidu luksoforiem, un autovadītājiem jārēķinās ar papildu laiku ceļā.

Pašvaldības iestādes Pilsētsaimniecība vadītājs Māris Mielavs stāsta, ka Lediņu ceļš līdz pilsētas robežai ir gatavs – šajā posmā veikta dubultā virsmas apstrāde. Kārniņu ceļā nofrēzēts vecais asfalts Staļģenes ielas virzienā un jau izbūvēta apakškārta. Savukārt Aizsargu ielā jau vairāk nekā 500 metru garā posmā ir ieklāta asfalta pamatiekārta, un būvnieks secīgi pa posmiem virzās uz priekšu.

Aizsargu ielas posmā no rotācijas apļa līdz pilsētas robežai pilnībā tiks atjaunots tranzītielas segums, uzlabota lietusūdens novade, saremontētas caurtekas, savukārt, lai uzlabotu satiksmes drošību, krustojumā ar Kārniņu ceļu tiks izbūvēts rotācijas aplis. Tuvojoties rotācijas aplim un rotācijas aplī izbūvēs apgaismojumu, bet gājēju drošībai – ietvi rotācijas aplī un ielas šķērsošanas zonu gājējiem. Tāpat projekta laikā atjaunos ielas segumu Kārniņu ceļā, bet Lediņu ceļa posms līdz pilsētas robežai jau piedzīvojis dubulto virsmas apstrādi.

Kopējais projekta realizācijas laiks ir 12 mēneši. Darbus veic SIA Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”. Šobrīd ir izsludināts iepirkums arī projekta otrajai kārtai – par Aizsargu ielas rotācijas apļa pārbūvi. Plānots, ka tur darbi varētu sākties šovasar.