Pabeigta divu kilometru gara ūdensvada izbūve Bruņinieku ielā

0
441

Neskatoties uz tehnoloģiskiem sarežģījumiem un Covid-19 izplatības dēļ ieviestajiem ierobežojumiem, šonedēļ paredzētajā termiņā noslēdzies apjomīgais ūdensvada tīkla pārbūves Bruņinieku ielā projekts.  Kopā ar pievadiem ir pilnībā izbūvēta ūdensvada trase 2 kilometru garumā, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Ūdensvada pārbūves projekts tika uzsākts pērn oktobrī.  Tā ietvaros tika pārbūvēts ūdensvads posmos no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Brīvības ielai un no Krišjāņa Barona ielas līdz Bruņinieku ielai 94/96 (netālu no Valmieras ielas). Projekta realizācija nodrošinās drošāku un kvalitatīvāku ūdensapgādi minētās apkaimes iedzīvotājiem.

Bruņinieku ielā iepriekš kalpojušais ūdensvads bija ievērojamā vecumā – vairākos tā posmos esošais 250 mm diametra ūdensvads uzskatāms par vienu no vecākajiem visā Rīgā. Piemēram, posmā no A.Čaka ielas līdz Kr.Barona ielai ūdensvads būvēts 1869.gadā, bet posmos no A.Čaka ielas līdz Avotu ielai un no Avotu ielas līdz Bruņinieku ielai 94/96 – pat 1867.gadā. Tāpat tuvākajās nedēļās tiek plānota Bruņinieku ielas seguma nomaiņa, un ir lieliski, ka projekts pabeigts un SIA Rīgas ūdens komunikācijas Bruņinieku ielā pilnībā savestas kārtībā pirms ielas seguma darbu uzsākšanas.

Būvdarbu laikā tika ierīkots pagaidu ūdensvads, ūdensapgādes pārtraukumi bija nepieciešami tikai uz ūdensvadu pārslēgšanas – no esošā uz pagaidu un pēc tam uz jauno vadu – laikiem, tādējādi ievērojami samazinot minēto pārtraukumu ilgumu.

Būvdarbus veica SIA Ostas celtnieks. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni miljons eiro.