Pabeigta Ērģemes viduslaiku pils Ziemeļu torņa atjaunošana

0
71

Pabeigta Ērģemes viduslaiku pils Ziemeļu torņa atjaunošana un restaurācija, aģentūru LETA informēja Valkas novada Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Smane.

Darbi noritēja, īstenojot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansēto projektu Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos. Būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzību veica SIA Konvents, bet būvdarbus – SIA WARSS+.

Restaurācijas rezultātā izbūvēta jauna jumta konstrukcija un dakstiņu jumts, uzstādīts vējrādis, iebūvētas jaunas galvenās ieejas durvis, izbūvēta grīda ceturtajā stāvā, strēlnieku kameras ar slēģiem, kā arī uzstādīta zibensaizsardzība, bet, lai Ziemeļu tornis būtu atjaunots pilnībā, vēl ir jāveic otrā un trešā stāva atjaunošana, kā arī elektroinstalācijas izbūve.

Vienošanās par ES līdzfinansētā projekta Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos īstenošanu, kas paredz atjaunot deviņus valsts nozīmes kultūras mantojuma objektus septiņu pašvaldību administratīvajās teritorijās, starp Siguldas novada pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīta 2018.gada 5.martā.

Valkas novada dome, Cēsu, Amatas, Pārgaujas novadu pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rubenes Evaņģēliski luteriskā draudze, Cēsu Svētā Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze un Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luteriskā draudze tika noteikti par partneriem Siguldas novada pašvaldības projekta īstenošanā.

Projektā paredzēts ieguldījums deviņos valsts nozīmes kultūras mantojuma objektos, saglabājot un atjaunojot to vērtības, kā arī paaugstinot to pieejamību sabiedrībai un radot jaunus, mūsdienīgus pakalpojumus.

Projekta Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos kopējās izmaksas plānotas 12 158 943 eiro, no kā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 582 441 eiro. Valkas novada domes projekta budžets ir 224 226 eiro, tai skaitā projekta attiecināmās izmaksas ir 117 647 eiro, no kurām ERAF līdzfinansējums ir 100 000 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit