Pabeigta gājēju tilta būvniecība pāri Lilastes upei

0
896

Noslēgusies gājēju tilta pāri Lilastes upei būvniecība un 20.decembrī jaunais tilts nodots ekspluatācijā, informē Ādažu novada pašvaldība.

Pēc projekta īstenošanas novada iedzīvotāji un viesi var ērti šķērsot Lilastes upi jebkurā gadalaikā. Tāpat tilts nodrošinās pārgājienu maršruta Jūrtaka dalībnieku un citu aktīvās atpūtas cienītāju pārvietošanos gar jūras krastu virzienā uz un no Saulkrastiem.

No gājēju tilta līdz pludmalei ir izveidota koka laipa, kas atvieglos iedzīvotāju nokļūšanu līdz tiltiņam no pludmales, kā arī mazinās antropogēno slodzi uz kāpu biotopiem.

Būvdarbu veikšanai 2021.gada 30.jūnijā toreizējā Carnikavas novada dome noslēdza līgumu ar SIA Ceļinieks 2010 par laipas un koka gājēju tilta būvniecību pāri Lilastes upei. Atbildīgais būvdarbu vadītājs bija Guntis Paulsons, autoruzraudzību veica SIA Zaza Timber Engineering. Kā liecina Ādažu novada domes mājaslapā publicētā informācija, līguma summa bija 36 944 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Projekts Nr.21-04-FL02-F043.0205-000007 Koka gājēju tilts (ar laidumu līdz 10m) un laipas pāri Lilastes upei tiek īstenots Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansētās Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020.gadam ietvaros.