Pabeigta krustojuma pārbūve pie “Origo”

0
828

Noslēgušies Elizabetes ielas un Satekles ielas krustojuma pārbūves darbi pie tirdzniecības centra Origo un jaunā biznesa centra Origo One Rīgā, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu attīstītāja un apsaimniekotāja Linstow Center Management pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka pēc pārbūves krustojums kļuvis ērtāk izmantojams, nodrošinot pārredzamu un drošu pārvietošanos gan autobraucējiem, gan gājējiem, gan velosipēdistiem. Projekta īstenošanu pilnā apmērā finansēja Linstow Center Management, ieguldot 600 000 eiro.

Pārbūvē līdz šim neregulētajā krustojumā izveidotas jaunas gājēju pārejas, uzstādīta luksoforu sistēma ceļu satiksmes regulēšanai, pagarināta Elizabetes ielas velojosla pāri Satekles ielai, kā arī mainītas apakšzemes inženiertehniskās komunikācijas.

“Pusgadu ilgušie būvdarbi šā gada jūlijā ir noslēgušies. Šī krustojuma uzlabošanas projekta īstenošana ir bijis ļoti komplicēts process, kas prasīja vairāk nekā astoņus gadus un izgaismoja dažādus sarežģījumus un nepilnības publiskās infrastruktūras īstenošanas procesā par privātajiem līdzekļiem,” pauda Linstow Center Management projektu direktors Andis Kublačovs.

Krustojuma pārbūve tapusi jaunās Origo ēkas un biznesa centra Origo One projekta attīstīšanas ietvaros, kurā kopumā investīcijas veido 75 miljonus eiro.

Origo jaunās ēkas pirmajos trijos stāvos izvietotas tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trijos stāvos atrodas Origo One bizesa centrs ar A klases birojiem, kur jau šobrīd atrodas vairāku lielu uzņēmumu biroji, tostarp Narvesen Baltija, Hili Properties, Colliers International, savukārt nākamā gada pavasarī tiem pievienosies arī uzņēmums ENLABS Group.

Linstow Center Management reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 162 486 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Norvēģijas uzņēmums Linstow. Linstow apsaimnieko un attīsta Latvijas tirdzniecības centrus Alfa, Origo un Mols, kā arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā – Ülemiste.