Pabeigta Latvijas Starptautiskās skolas būvniecības 3.kārta

0
174

Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēmis ekspluatācijā Latvijas Starptautiskās skolas (LSS) biroja un mācību telpu izbūvi Babītes novada Piņķos, informē skolas pārstāvji.

Ar telpu un foajē nodošanu ekspluatācijā noslēdzies trīs gadu ilgais būvniecības projekts, kurā uzcelts arī jauns ēkas korpuss 3688 m2 platībā ar multifunkcionālu auditoriju mākslas nodarbībām, mūzikas nodarbībām, telpām dabaszinātņu, dizaina un tehnoloģiju stundām, bagātīgi aprīkotām mācību klasēm un daudzām citām pilnībā no jauna uzbūvētām telpām. Pabeigta rotaļlaukuma iekārtošana 2020 m2 platībā un sporta zāles rekonstrukcija 200 m2 platībā, kā arī ierīkots daudzfunkcionāls sporta laukums 15 311 m2 platībā. Kopējie ieguldījumi ir gandrīz 10 miljoni eiro.

LSS ēku komplekss, kura pirmsākumi meklējami 2010.gadā, paplašināts jau 2019.gadā, piebūvējot jaunu spārnu, savukārt šī būvniecības un renovācijas darbu kārta sākta 2020.gadā. Kopējā telpu platība palielinājusies līdz 8183 m2. Ēkas ieskauj plaši, zaļi lauki un ābeļdārzs, kas sniedz bezgalīgi daudz iespēju mācībām brīvā dabā.

LSS direktore Ronelda Kapadona ir gandarīta par paveikto: “Mēs no sirds priecājamies par jaunajām telpām un foajē zonu, un lepojamies, ka pēdējo būvniecības posmu izdevies īstenot veiksmīgi un plānotajā termiņā. Skolas kompleksa būvniecības trešajā kārtā galvenokārt pievērsāmies biroja, mācību telpu, sporta zāles un rotaļu laukumu paplašināšanai, jo vēlējāmies paplašināt mūsu esošās iespējas kopīgi strādāt, nodarboties ar sportu un baudīt arī laiku brīvā dabā.”

Drīzumā tiks sākta noslēdzošā būvniecības kārta. Paredzēts, ka priekšējā vestibila zona pārtaps interaktīvā un radošā mācību telpā, kur skolēniem būs iespēja strādāt gan individuāli, gan grupā.

LSS Biznesa un attīstības vadītāja Zigita Paurniete atsauc atmiņā projekta īstenošanas gaitu: “Uz jauno skolas kompleksu Piņķos pārcēlāmies 2011./2012.mācību gadā. Pieaugot skolēnu skaitam, bija nepieciešams paplašināt un pilnveidot skolas telpas. 2016.gadā sākām aktīvu plānošanu un ideju apspriešanu. Daudz laika veltījām jaunāko tendenču izpētei un analīzei. Projekta idejas izstrādi uzticējām birojam CSDA Design Group. Pēc tam darbu turpināja konkursā izvēlēti vietējie arhitekti. Telpu plānojums izstrādāts, balstoties uz mūsu piezīmēm un iedvesmojošiem dizaina paraugiem. Īpaša uzmanība pievērsta funkcionālām detaļām, panākot maksimālu atbilstību mūsu vajadzībām un nodrošinot vienotu stilu.”

AS BMGS intensīvais septiņu mēnešu darbs vainagojies ar ilgtspējīgu biroja un mācību telpu, kā arī sporta zāles un rotaļu laukuma izbūvi. AS BMGS vecākais projektu vadītājs Kirils Loskarjovs atzīst: “Šis projekts mūsu komandai bija milzīga atbildība un liels izaicinājums. Būvniecības gaitā tika rūpīgi vērtētas gan pielietotās būvniecības metodes, gan būvmateriālu klāsts.”

LSS padomes loceklis Dominiks Ibarra: “Vēlamies izdarīt visu iespējamo, lai mūsu darbam būtu pozitīva ietekme ilgtermiņā. Mūsu mācību telpas kopdarbam, sporta zāle fiziskajai attīstība un rotaļu laukums brīvā dabā, pat mūsu birojs – tas viss veidots ar mērķi kalpot skolēniem. Par prioritāti izvirzot rūpes par vidi un mūsu darbinieku labklājību, mēs īpašu uzmanību pievēršam ekoloģiskajai, ekonomiskajai un sociālajai ilgtspējai.”

Biroju dizaina veidolu izstrādāja Diānas Zalānes projektu birojs. Projektu finansēja AS Citadele banka.

Latvijas Starptautiskā skola ir pirmā starptautiskā skola Latvijā. Augstākajiem izglītības kvalitātes standartiem atbilstošu izglītību tā sniedz nu jau vairāk nekā 25 gadus. Mācības skolā notiek atbilstoši akreditētai Starptautiskai Bakalaurāta programmai (International Baccalaureate, IB), kas ietver visas trīs atbilstoši skolēnu vecuma grupām izveidotās IB programmas – Sākumskolas programmu (Primary Years Program) bērniem no 3–10 gadu vecumam, Pamatskolas programmu (Middle Years Program) bērniem no 11–16 gadu vecumam un īpašo Diploma programmu (Diploma Program) jauniešiem no 17–19 gadu vecumam. LSS lepojas ar to, ka ir viena no nedaudzajām skolām Eiropā, kas kvalificējas un ir tiesīga piedāvāt visu trīs IB programmu apguvi.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit