Pabeigti velotrases labiekārtošanas darbi Ogrē

0
255
Foto no Ogresnovads.lv

Velotrasē, kas atrodas Jāņa Čakstes prospektā, Ogrē, noslēgušies labiekārtošanas darbi – izbūvēts trases apgaismojums, noasfaltēts trasei piebraucamais ceļš, automašīnu stāvvieta un pulcēšanas laukums, informē novada pašvaldībā.

Velotrases izbūves pirmā kārta tika pabeigta 2021. gada jūnijā. Tās ietvaros tika izbūvēta 178 metrus gara multifunkcionālu pumpu velotrase, kas veidota ar dažāda augstuma uzbērumiem, virāžām, platformām, kuras mērķtiecīgi savirknētas, lai sniegtu iespēju braucējam attīstīt ātrumu, izmantojot gravitācijas un ķermeņa smaguma centra savstarpējo mijiedarbību. Tika uzstādīti arī soliņi un galdiņi, velo statīvi, atkritumu urnas. Būvdarbus veica SIA City Playgrounds – uzņēmums, kas specializējies velo trašu, klinšu kāpšanas sienu, parkour laukumu un citu alternatīvo sporta veidu būvju un iekārtu projektēšanā, būvniecībā un uzstādīšanā.

Savukārt šogad tika īstenota veltorases izbūves otrā kārta, kuras ietvaros izbūvēts trases apgaismojums, noasfaltēts trasei piebraucamais ceļš, automašīnu stāvvieta 13 vietām (viena no tām pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem) un pulcēšanas laukums. Būvdarbus veica SIA Asfaltbūve.

Šobrīd šī velotrase Ogrē ir viena no plašākajām un modernākajām Rīgas apkaimē. Tā ir piemērota bērniem, pieaugušajiem, kā arī pieredzējušiem sporta profesionāļiem savu braukšanas prasmju un koordinācijas attīstīšanai.