Pagarināta pretendentu pieteikšanās KNAB ēkas fasādes atjaunošanai

0
433

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) līdz 10.augustam pagarinājusi pieteikšanos iepirkumā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ēkas Rīgā, Citadeles ielā 1, fasādes atjaunošanu, aģentūra LETA noskaidroja VNĪ.

Iepirkuma pretendentu jautājumu iesniegšanas gadījumā termiņa pagarināšana ir ierasta prakse, norādīja VNĪ pārstāvji. Iepriekš bija noteikts, ka pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz 3.augustam. 

VNĪ pārstāvji arī uzsvēra, ka patlaban vēl nevar apgalvot, vai šobrīd minētais iepirkuma gala pieteikšanās termiņš – 10.augusts – tiešām būs gala pieteikšanās termiņš. Līdz ar iepirkuma pretendentu pieteikumu atvēršanu VNĪ izplatīs paziņojumu par pieteikušos uzņēmēju skaitu un tālāko vērtēšanas procesu.

KNAB mājvietas Citadeles ielā 1 fasādes atjaunošana ir turpinājums VNĪ iepriekš veiktajiem darbiem nama iekštelpu pielāgošanai Latvijai stratēģiski nozīmīgās institūcijas pienākumu veikšanai. Līdz ar šogad veicamo nama ārējās fasādes sakārtošanu tiks pilnībā atjaunots arī ēkas ārējais veidols.

Jau ziņots, ka KNAB ēkas fasādes atjaunošanas būvprojektā paredzēts darbu izpildes ilgums līdz četriem mēnešiem. Daļai darbu izpildes būs nepieciešams piegādātājs ar industriālās drošības sertifikātu un atbilstošu personālu.

Informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā liecina, ka paredzamā līgumcena ir 600 000 eiro.

Ēka Citadeles ielā 1 kļuva par KNAB mājvietu 2018.gada pavasarī pēc VNĪ vadībā veiktās ēkas pārbūves. Iepriekšējo būvdarbu gaitā tika nomainīts ēkas jumta segums, pārbūvēts ēkas inženierkomunikāciju tīkls, ierīkots mūsdienīgs energoefektīvs apgaismojums un ierīkota stiklota iekšpagalma fasāde, pārplānotas telpas atbilstoši biroja vajadzībām, pastiprinātas nesošās konstrukcijas atbilstoši plānojumam, kā arī veikti apdares un citi darbi.

Pārbūves rezultātā KNAB ieguva aptuveni par trešdaļu plašākas, organizācijas specifiskajām vajadzībām pielāgotas telpas – 2503 kvadrātmetru vietā 3756 kvadrātmetrus – ar būtiski plašākām pārrunu telpām. Tas bija viens no organizatoriski sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem telpu pielāgošanas projektiem, jo bija jāizpilda paaugstinātas drošības prasības.

Biroja telpu pielāgošana KNAB vajadzībām Rīgas vēsturiskā centra teritorijā izvietotajā 1875.gadā celtajā ēkā notika laika posmā no 2015. līdz 2018.gadam.

Iepriekš ēka bijusi mājvieta Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas muitas reģionālajai iestādei.

VNĪ dibināta 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.