Pagarināts darbu pieteikšanas termiņš “Latvijas Arhitektūras gada balvai 2024”

0
43

Darbu pieteikšanas termiņš Latvijas Arhitektūras gada balvai 2024 pagarināts līdz 5. jūlijam, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienības (LAS) pārstāvji.

Darbu iesniegšanas termiņš pagarināts, lai būtu iespēja izvērtēt iespējami plašu Latvijas arhitektūras ainu, skaidro savienībā. Iepriekš noteiktais darbu iesniegšanas termiņš bija piektdiena, 21. jūnijs.

LAS aicina iesūtīt pieteikumus ne tikai arhitektiem, bet arī citām ar darbu saistītām fiziskām vai juridiskām personām.

Konkursa organizatori un žūrija vērš uzmanību, ka darba pieteicējs var būt tā autors vai cita ar darbu saistīta fiziska vai juridiska persona – īpašnieks, pasūtītājs, būvnieks, kā arī pašvaldības un sabiedriskas organizācijas. Balvai var pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.

Darbu iesniegšana un vērtēšana pirmajā kārtā notiek pa kategorijām – sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, interjers (publiskais un privātais), kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti, procesi. Konkursā iespējams iesniegt darbus, kas tapuši pēdējos gados, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš.

Atbilstoši konkursa nolikumam žūrija vērtēs darbus pēc Davosas būvkultūras kvalitātes sistēmas, kas piedāvā astoņus kvalitātes kritērijus: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

Pirmajā kārtā darbus vērtēs atlases žūrija, kurā strādā arhitekts, arhitektu biroja Made arhitekti līdzdibinātājs LAGB 2023. gada Grand Prix laureāts un žūrijas priekšsēdētājs Miķelis Putrāms, arhitekte, Made arhitekti līdzdibinātāja, LAGB 2023. gada Grand Prix laureāte Linda Krūmiņa, arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības padomes loceklis, vairākkārtējs LAGB laureāts Juris Poga, arhitekte un kuratore, studijas Ēter līdzdibinātāja, LAGB 2022. gada Grand Prix laureāte Dagnija Smilga, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes loceklis, bijušais Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš, būvinženieris, Citrus Solutions projektu vadītājs Jānis Šiliņš un Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja, Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore, publiciste Ilze Martinsone.

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2024 nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti pasniegšanas svinīgajā ceremonijā 2024. gada 18. oktobrī.