Pagarināts koncertzāles “Lielā ģilde” pārbūves darbu iepirkums

0
254
Publicitātes attēls

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) līdz 22.janvārim pagarinājusi piedāvājumu iesniegšanas termiņu pērn izsludinātajā koncertzāles Lielā ģilde restaurācijas un pārbūves darbu projektē-būvē iepirkumā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā. 

Kā pagarinājuma iemesls norādīti veiktie grozījumi iepirkuma procedūras dokumentācijā iekļautajās prasībās. Sākotnēji piedāvājumu iesniegšanas termiņš iepirkumā bija 2023. gada 12. decembris, bet tas vairākkārt pagarināts – līdz 28. decembrim, 15. janvārim un tagad līdz 22. janvārim.

Iepriekš būvniecības un projektēšanas uzņēmums SIA Pillar Contractor IUB bija iesniedzis sūdzību par šo iepirkumu. Sūdzību IUB skatīja trešdien, 3. janvārī.

Līgumā paredzēts papildināt jau izstrādāto būvprojektu, paredzot energoefektivitātes pasākumus – logu restaurāciju un jumta siltināšanu virs Lielās zāles, kā arī īstenot jau izstrādāto būvprojektu. Projekta īstenošanā tiks uzlabota ēkas energoefektivitāte, samazinot primārās enerģijas patēriņu par vismaz 20%, pārbūvēta Lielā zāle, palielinot tās kapacitāti un uzlabojot akustiku, kā arī ēka tiks pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

VNĪ pārstāvji iepriekš vēstīja, ka projekta mērķis ir saglabāt un attīstīt kultūras mantojumu – valsts nozīmes arhitektūras pieminekli Lielo ģildi, izveidojot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vajadzībām piemērotu infrastruktūru. Pārbūves un restaurācijas laikā plānots pilnībā saglabāt ēkas autentiskumu, respektējot oriģinālo materiālu, tehnoloģiju un vēsturisko būvniecības paņēmienu lietojumu, kā arī uzlabot energoefektivitāti.

Projektā tiks radīti jauni kultūras pakalpojumi – koncertzālē Lielā ģilde notiekošie pasākumi būs pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo īpaši vājdzirdīgajiem klausītājiem, koncertzālē notiekošos koncertus un pasākumus būs iespējams profesionāli ierakstīt, padarot tos pieejamus sabiedrībai un saglabāt nākamajām paaudzēm, koncertzāles jaunais aprīkojums ļaus papildināt tur notiekošo pasākumu klāstu ar populāro mūziku, piemēram, kora vai džeza koncertiem, min VNĪ pārstāvji.

Lielās ģildes attīstības projekta realizācijā kopumā plānots ieguldīt apmēram 14 miljonus eiro, ko Kultūras ministrija piesaistījusi no Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna.

Lielā ģilde ir viena no vecākajām Rīgas ēkām. Ēka ir 14. gadsimta kultūrvēsturisks piemineklis. Laika gaitā nams ticis vairākkārt paplašināts. Ārējo izskatu visbūtiskāk mainīja barokālās fasādes izbūve 1697. gadā, bet iekštelpas pārveidotas vairākas reizes, piemērojoties nama dažādajām funkcijām. Šobrīd Lielā ģilde ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mājvieta. Ņemot vērā ēkas īpašo statusu, lai saglabātu kultūras mantojumu un ēkas arhitektonisko vērtību, tās atjaunošanas procesam ir īpašas prasības, un tam jānotiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.