Palielinās būvniecības produkcijas apjoms

0
734

2021.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2020.gada otro ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 1,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Būvniecības apjoms pieauga inženierbūvniecībā – par 1,3% un specializētajos būvdarbos – par 6,8%, bet saruka ēku būvniecībā – par 4,7%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, produkcijas apjoma pieaugums bija visās inženierbūvniecības nozarēs: ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 0,7%, pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā – par 1,1% un hidrotehnisko objektu būvniecībā un citur neklasificētā inženierbūvniecībā – par 10%.

Specializētajos būvdarbos būvniecības apjoma kāpums bija tādās jomās kā būvdarbu pabeigšanas darbos (apmetēju, galdnieku, grīdas un sienu apdare, krāsotāju un stiklinieku darbi) – par 28,5%, ēku nojaukšanas un būvlaukuma sagatavošanas darbos – par 18,4% un citos specializētajos būvdarbos (jumtu segumu uzklāšana un citur neklasificētie specializētie būvdarbi – par 12,1%. Savukārt par 4,2% būvniecības produkcijas apjoms saruka elektroinstalācijas ierīkošanas, cauruļvadu uzstādīšanas un citās līdzīgās darbībās.

2021.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2021.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,7%, tajā skaitā inženierbūvniecībā – par 4,2%, bet pieaugums bija ēku būvniecībā – par 0,3% un specializētajos būvdarbos– par 15,6%.

Būvniecības produkcijas apjoma pārmaiņas

(procentos, salīdzināmajās cenās)