Palīgs pret ugunsnelaimi uzņēmumā

0
137

Visā pasaulē ugunsgrēki rūpniecības un tirdzniecības ēkās katru gadu nodara milzīgus zaudējumus. Lai mazinātu riskus, iesakām izmantot viedos degunus, kas laikus brīdina par ugunsgrēka draudiem.

Pēc ekspertu aprēķiniem elektrosistēmas bojājumu izraisīts ugunsgrēks komercobjektos rada vidēji 100 000 eiro zaudējumus. Turklāt bieži vien ugunsgrēks var pilnībā iznīcināt ēku.

Kā liecina starptautiskās apdrošināšanas kompānijas AXA pētījums, katrs otrais ugunsgrēkā cietušais uzņēmums tiek slēgts piecu gadu laikā. Viens no biežākajiem komerciālo uzņēmumu ugunsgrēka cēloņiem ir elektrosistēmas bojājumi – aptuveni 25% ugunsgrēku rodas nepareizu vai bojātu elektrības kabeļu savienojumu dēļ.

Saož pirms dūmiem

Parasti dūmu detektori un ugunsdzēsības sistēmas, ko izmanto komercēkās vai rūpniecības uzņēmumos, ieslēdzas un brīdina darbiniekus tad, kad ugunsgrēks jau sācies, tādēļ ir par vēlu un gandrīz neiespējami novērst īpašuma bojājumus.

Strauji attīstoties viedo sensoru tehnoloģijām, tagad ir pieejamas daudz progresīvākas un efektīvākas ierīces, kas uzņēmumiem ļauj stiprināt līdzšinējās ugunsdrošības sistēmas. Vienu no jauninājumiem – viedo degunu, kas saož ugunsbīstamību kabeļu pārkaršanas dēļ pat pirms dūmu parādīšanās, ir izstrādājis starptautiskais enerģijas pārvaldības uzņēmums Schneider Electric.

Mazais un viedais sensors PowerLogic HeatTag, ko var uzstādīt jebkurā elektrosadalnē, bez pārtraukuma uzrauga un mēra gāzes mikrodaļiņas, mitrumu un temperatūru. Atklājot novirzes no normāliem parametriem, kad kabeļi kļūst bīstami karsti, viedais sensors nekavējoties nosūta trauksmes signālu atbildīgajiem par ēkas drošību. Saņemot paziņojumu par apdraudējumu, par drošību atbildīgajam personālam ir pietiekami daudz laika, lai novērstu ugunsgrēka izcelšanos.

Efekts bez liela ieguldījuma

Līdz šim daudzi uzņēmējdarbībā izmantotie ugunsgrēku novēršanas paņēmieni praksē nepalīdzēja izvairīties no nelaimes. Pat attīstītās valstīs, piemēram, Vācijā, kas ir slavena ar ārkārtīgi augstiem drošības standartiem, elektrības izraisītie ugunsgrēki komercobjektos statistikā joprojām aizņem pat līdz 30%. Savukārt Indijā elektrības izraisīti ugunsgrēki ir vairāk nekā puse no visām uguns nelaimēm.

Jaunās Schneider Electric sensoru tehnoloģijas ļauj daudz efektīvāk atklāt draudus un novērst ugunsgrēka risku, turklāt tas neprasa lielus ieguldījumus. Bezvadu sensoru PowerLogic HeatTag ir viegli uzstādīt, tā mērījumiem un datiem var piekļūt gan viedtālrunī, gan caur lietu interneta platformu EcoStruxureTM vai jebkuru ēkas pārvaldības sistēmu (BMS).

Igors Golubevs, Schneider Electric

Viedais deguns brīdina par uguns draudiem

Visā pasaulē ugunsgrēki rūpniecības un tirdzniecības ēkās katru gadu nodara milzīgus zaudējumus, liekot ražotnes un komercēkas pat slēgt. Lai mazinātu riskus, iesakām izmantot viedos degunus, kas laikus brīdina par ugunsgrēka draudiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit