Paplašina ūdensvada un kanalizācijas tīklu Beberbeķos

0
637

SIA Rīgas ūdens sācis plānoto ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšanu Beberbeķos, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Pirmie būvdarbu posmi paredzēti Beberbeķu 6. un 7.līnijā.

Būvdarbus veiks pilnsabiedrība Vide Monum par kopējo summu 7,5 miljoni eiro. Plānots, ka darbu ilgs 15 mēnešus.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas ūdens sācis ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšanu Imantā. Tīklu paplašināšana Imantā un Beberbeķos notiek, īstenojot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstīto projektu Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 5.kārta. Šis projekts paredz nodrošināt ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pieslēgšanas iespējas Imantas ziemeļrietumu daļā, Berģu dienvidu daļā un Beberbeķos.

Projekta kopējie izdevumi ir 26 miljoni eiro, no kuriem daļa tiks segta no ES Kohēzijas fonda līdzekļiem, nosakot šī finansējuma griestus 9,9 miljonu eiro apmērā. Pārējais finansējums tiks segts no SIA Rīgas ūdens līdzekļiem.

Kā ziņots, 2020.gada deviņos mēnešos Rīgas ūdens apgrozījums bija 41,438 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2019.gada deviņos mēnešos, bet kompānijas peļņa samazinājās par 22,2% un bija 6,126 miljoni eiro.

Kompānija Rīgas ūdens reģistrēta 1991.gadā un nodarbojas ar ūdensapgādes un kanalizācijas, notekūdeņu savākšanas, novadīšanas un attīrīšanas organizēšana pašvaldības iedzīvotājiem. Uzņēmums pieder Rīgas pilsētas pašvaldībai.