Par 14,2 miljoniem eiro policijai uzlabos ēku infrastruktūru

0
678

Ministru kabinets otrdien pieņēma zināšanai iekšlietu ministres iesniegto informatīvo ziņojumu un konceptuāli atbalstīja infrastruktūras stiprināšanu iekšlietu nozarē par kopējo summu 14 292 026 eiro.

Informatīvajā ziņojumā iekļauti pasākumi, lai nodrošinātu iekšlietu nozarei būtisku infrastruktūras attīstības projektu īstenošanu un dienestu reaģēšanas spēju stiprināšanu.

Valsts policijas lietošanā esošo nekustamo īpašumu tehniskā stāvokļa uzlabošana paredz tipveida būvprojektu izstrādi dažādas kategorijas Valsts policijas pārvalžu un iecirkņu telpām. Finansējums nepieciešams tehniskās izpētes un būvprojekta izstrādei ēkas Gaujas ielā 15, Rīgā, pārbūvei Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes vajadzībām, kā arī vairāku ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanai.

Ar individuālo kompakto videokameru tiks apgādātas formastērpos tērptās amatpersonas, kuras ikdienā nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību. Šīs kameras palīdzēs fiksēt administratīvos pārkāpumus un nostiprināt pierādījumus.

Valsts policijai sekmīgai ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības uzraudzības funkciju nodrošināšanai ir paredzēta dronu iegāde, kas būs īpaši nozīmīga gadījumos, kad nepieciešams uzraudzīt sabiedrisko drošību un kārtību lielos publiskos pasākumos. Dronus paredzēts izmantot arī grūti aizsniedzamu teritoriju apsekošanā, piemēram, apmaldījušos vai pazudušo cilvēku meklēšanā.

Ceļu satiksmes uzraudzībai paredzēta arī 360 grādu videoieraksta sistēmas iegāde, kura var fiksēt gan tos pārkāpumus, kurus konstatē darbinieki vizuāli, gan OCTA vai tehniskās apskates neesamību. 

Papildus minētajam finansējums paredzēts vēl Valsts robežsardzes informācijas sistēmas (REIS) attīstībai, VUGD mācību poligona aprīkošanai, Radiosakaru sistēmas un infrastruktūras atjaunināšanai, kā arī citiem nozarei būtiskiem pasākumiem.