Par 3,15 miljoniem eiro pārbūvēs Cēsu Valsts ģimnāziju

0
598

Cēsu novada pašvaldība parakstījusi līgumu ar būvdarbu veicēju SIA RERE Meistari par Cēsu Valsts ģimnāzijas pārbūvi – būvprojekta izstrādi, būvdarbiem un autoruzraudzību – par kopējo līgumcenu 3 152 418 eiro, informē pašvaldība.

Projekts paredz Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas pārbūvi un labiekārtošanu. Ēkas cokolstāvā tiks izveidotas četras dabaszinātņu mācību telpas 7.–12.klases skolēniem, tajā skaitā, divi fizikas kabineti un divas fizikas praktikuma telpas.

Otrajā stāvā plānots izveidot multifunkcionālu metodisko centru ar bīdāmu starpsienu. Pie ēkas, kā piebūve, tiks izbūvēta multifunkcionāla bibliotēka un lasītava metodiskajam darbam. Paredzēts izbūvēt liftu vides pieejamības nodrošināšanai.

Tiks sakārtota siltumapgāde, ventilācija, elektroapgāde, izbūvēti vadi un kabeļi datortīklu sistēmas sakārtošanai, labiekārtota teritorija un veikti citi darbi.

Būvnieki plāno būvprojektu izstrādāt piecu mēnešu laikā, savukārt būvdarbus sākt nākamā gada sākumā un veikt gada laikā. Šajos termiņos neietilpst būvekspertīzes veikšanas un būvprojekta pirmreizējās saskaņošanas laiks.

Būvdarbi noritēs ERAF projekta Cēsu novada vispārējo izglītības iestāžu modernizācija Nr. 8.1.2.0/17/I/009 gaitā ar Centrālās finanšu un līgumu aģentūras atbalstu.