Par 474 688 eiro pārbūvēta Tārgales pamatskola

0
544

Ventspils novadā par 474 688 eiro pārbūvēta Tārgales pamatskola, aģentūru LETA informēja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Mācību iestādē ierīkots lifts. Tā kā skolā notiek arī pagasta kultūras pasākumi, turpmāk tos varēs apmeklēt arī cilvēki ar kustību traucējumiem, kā arī skolēni, kuri fizisko ierobežojumu dēļ paši nevar nokļūt otrajā stāvā.

Ieejot mācību iestādē, skatam paveras gaišs gaitenis, tāds ved arī uz moduļa tipa ēku, kur mācās pirmsskolas bērni. Līdz šim, lai viņi varētu nokļūt skolā, vispirms bija jāiziet laukā, bet nu abas būves ir savienotas, un atliek vien atvērt durvis, lai nokļūtu otrā. Veikta arī apkures sistēmas pārbūve, labiekārtota skolai piegulošā teritorija, iekšpagalmā izveidots rotaļu laukums.

Tārgales pamatskolas direktore Ilze Judzika informē, ka izbūvēti vairāki kabineti, kur strādās medmāsa un logopēds, jaunajās noliktavās varēs glabāt arī skolas tautas deju kolektīva dalībnieku tērpus. Ierīkots metodiskais kabinets pirmsskolas skolotājiem, jo iepriekš skolotājām nebija telpas, kur satikties un apspriesties.

Veicot pārbūves darbus Tārgales pamatskolā, izmantoti ne tikai Ventspils novada pašvaldības, bet arī Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzekļi – attiecīgi 368 058 eiro un 106 630 eiro, kopējā summa ir 474 688 eiro. Projekta Izglītības, kultūras vietas pārbūve un vides pieejamības nodrošināšana Tārgalē būvdarbus veica SIA Pilsbūve, būvuzraudzību – SIA Venteg, autoruzraudzību – SIA Arhitektūras un dizaina studija un SIA Volts 1.