Par ēku atjaunošanu iedzīvotājus informēs digitālie stendi

0
211

Informatīvās kampaņas Gribu dzīvot efektīvi! ietvaros visā Latvijā ar digitālo stendu palīdzību tiek iedzīvotājiem skaidrots, kāpēc nepieciešams renovēt daudzdzīvokļu ēkas, kā paaugstināt to energoefektivitāti, kā arī par pieejamo līdzfinansējumu. Stendi turpmākās divas nedēļas būs izvietoti Jelgavā, Ogrē un Valmierā.  

Digitālajos stendos iespējams uzzināt informāciju par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu un siltināšanu, kā arī soļi par to, kas jādara, lai veiktu renovāciju. Tāpat iedzīvotājiem pieejama informācija, kāpēc nepieciešams atjaunot ēkas, iekļaujot interesantus faktus par veiksmīgi realizētajiem projekti, kā arī informāciju par finansēšanas modeļiem, tostarp valsts un Eiropas Savienības atbalsta iespējām.

Informatīvie stendi no 16.02. līdz 02.03. pieejami apskatei un lietošanai Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26, Ogres novada Kultūras centrā Brīvības ielā 15 un Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4.

No marta līdz aprīlim stendi būs pieejami arī citās lielākajās Latvijas pilsētās – Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē un Rīgā. Lai informācija būtu pieejama iespējami plašākai auditorijai, stendi tiks izvietoti sabiedriskās ēkās, piemēram, pilsētu bibliotēkās vai kultūras namos. 

Informatīvā kampaņa Gribu dzīvot efektīvi! tiek realizēta ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni, skaidrojot ēku atjaunošanas efektivitāti un nepieciešamību, kā arī ēku energoefektivitātes jautājumu risināšanu, atbilstoši valsts piedāvāto līdzfinansējumu iespējām.

Kampaņa Gribu dzīvot efektīvi! tiek īstenota no Valsts reģionālās attīstības aģentūras budžeta apakšprogrammas Vides aizsardzības projekti dotācijām.