Par Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvu sacentīsies 12 ēkas

0
367
Foto: Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrs

Šogad otro reizi tiks pasniegtas Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas, izsakot atzinību iepriekšējā gadā viskvalitatīvāk atjaunoto, restaurēto un pārbūvēto vēsturisko ēku īpašniekiem, informē Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrā.

Balvas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību šim arhitektūras mantojumam kā nozīmīgam Jūrmalas pilsētas identitāti veidojošam faktoram un veicināt koka arhitektūras saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm.

No 2022. gadā Jūrmalas pilsētas būvvaldē ekspluatācijā nodotajām ēkām tika izvirzīti 12 viskvalitatīvāk restaurētie un rekonstruētie uz vēsturisko apbūvi attiecināmi objekti. Septiņām ēkām ir arhitektūras pieminekļa statuss. 

Tālāk profesionāla žūrija, kuras sastāvā ir arhitekti un kultūras mantojuma speciālisti, izvērtējot kultūrvēsturiskās substances klātbūtni, konstruktīvo un dekoratīvo būvelementu kopumu sabalansētību un to, kā ēkas iekļaujas apkārtējā vidē, noteiks piecus finālistus, kas tiks godināti Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas 2023 svinīgajā ceremonijā šoruden.

Ar ēkām, kas sacentīsies par Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas 2023 godalgotajām vietām, var iepazīties Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra Facebook lapā facebook.com/JKVDC