Nekustamā īpašuma kompānija Kapitel un būvuzņēmējs Merks parakstījuši teju 49 miljonu eiro vērtu līgumu par ofisa ēkas Elemental Skanste celtniecību Skanstes ielas rajonā Rīgā. Divu savstarpēji savienotu 10 stāvu ēku būvniecību plānots pabeigt 2023.gada pavasarī. Kapitel kopējās investīcijas šajā projektā sasniedz apmēram 60 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāvji.

“Projekts Elemental Skanste ir nākamās paaudzes ofisa celtne Rīgā, ko raksturo neatkārtojama arhitektūra un moderni tehnoloģiskie risinājumi. Ēkas ir energoefektīvas un modelētas tā, lai starptautiskajā BREEAM standartā sasniegtu rādītāju “izcili”. Mēs izmantojam videi draudzīgos energotermopāļus, kas dod iespēju apkures un dzesēšanas sezonu pāreju periodos izmantot tikai dabā atjaunojamos energoresursus. Elemental Skanste biroja telpās ir augstākās klases iekštelpu klimats, stāvi ir trīs metrus augsti, un paaugstinātās grīdas nodrošina elastību telpu plānojuma maiņai,” stāsta Elemental Skanste projektu vadītāja Rasa Auziņa.

Savienoto ēku kopējā platība būs 33 500 m², no kuriem 21 000 m² plānoti kā A klases nomas platība. Papildus biroja telpām ir paredzēts arī konferenču centrs, sadarbības jeb tā sauktā co-working zona, velosipēdu novietne 400 vietām, dušas, ģērbtuves, kā arī dažādas ēdināšanas un apkalpošanas zonas. Reizē ar ēku tiks pabeigts aptuveni 500 autostāvvietu, tostarp 200 vietas stāvos zem ēkām.

Blakus plānotajam projektam atrodas vairākas jaunas daudzdzīvokļu mājas un Arēna Rīga, kā arī bankas Luminor Latvija galvenā ēka. Netālu ir divi parki – aiz Merks uzbūvētajām daudzdzīvokļu mājām atrodas Skanstes parks, bet pāri Skanstes ielai 2022.gadā atradīsies viens no Rīgas lielākajiem publiskajiem parkiem ar dažādām sporta un atpūtas iespējām.

Ēku projektētājs ir Igaunijas kompānija PLUSS Architects. Šis ir Skanstes attīstības projekta pirmais posms. Nākotnē Kapitel šeit plāno būvēt trīs papildu biroju ēkas un daudzstāvu autostāvvietu.

“Globālās būvniecības nozares tendences ienāk Latvijā, un mēs esam pagodināti piedalīties Elemental Skanste projekta izstrādē. Mūsdienīgā biroju ēka apvienos augstus kvalitātes standartus un lieliskus ilgtspējības rādītājus, radot progresīvu darba vidi. Merks mērķis ir radīt vidi izaugsmei, un šis projekts tam būs vēl viens apliecinājums,” uzsver Andris Bišmeistars, SIA Merks valdes loceklis un būvniecības vadītājs.

Kapitel ir viena no lielākajām nekustamā īpašuma kompānijām Baltijā, kas attīsta un pārvalda tirdzniecības centrus, viesnīcas un biroju ēkas. Grupas nekustamo īpašumu portfelī ir vairāk nekā 244 000 kvadrātmetru īres telpu. Uzņēmumam pieder četras biroju ēkas – Delta Plaza un Sõpruse Ärimaja Tallinā, Narbuto 5 Viļņā un IPPavlova 5 Prāgā – un četri tirdzniecības centri – Spice un Spice Home Rīgā, Panorama Viļņā un Viru Keskus Tallinā. Uzņēmumam pieder Nordic Hotel Forum, kuru pārvalda OÜ Nordic Hotels, un kas ir Tallink Hotels pārvaldītās viesnīcas Tallink City līdzīpašnieks. Uzņēmumam pieder 50% akciju Nordassets OÜ, kura īpašumā ir divi loģistikas centri uz Tallinas apvedceļa.