Parakstīts līgums par Vāgnera nama atjaunošanu

0
288

Rīgas Riharda Vāgnera namā 6.oktobrī parakstīts līgums par piecu miljonu eiro piešķiršanu nama atjaunošanai, aģentūru LETA informēja Rīgas Riharda Vāgnera biedrībā.

Plānots, ka Vācijas valdības piešķirtais līdzfinansējums piecu miljonu eiro apmērā tiks izmantots nākamo četru gadu laikā, un ar to plānots līdzfinansēt tehniskā projekta sagatavošanu un būvdarbu pirmo posmu. 

Ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas darbus plānots sākt 2023.gada vidū, bet atklāt atjaunoto Vāgnera teātri iecerēts 2026.gadā.

Nākamo Vāgnera nama atjaunošanas projekta posmu – tehniskā projekta sagatavošanu – plānots uzsākt jau šogad.

Tāpat parakstīts arī nodomu protokols par sadarbību Rīgas Vāgnera teātra atjaunošanas projekta īstenošanā starp Latvijas Kultūras ministriju, Vācijas Ārlietu ministriju un Rīgas Riharda Vāgnera biedrību. Svinīgajā ceremonijā līgumu parakstīja Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts un Rīgas Riharda Vāgnera biedrības valde, savukārt nodomu protokolu par sadarbību Vāgnera teātra atjaunošanas projekta īstenošanā parakstīja arī kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Projekta Rīgas Vāgnera teātra atdzimšana vīzija paredz Eiropas kultūras bākas izveidi Rīgā. Nākamo gadu laikā plānots atjaunot unikālo 5000 kvm lielo ēku ansambli Vecrīgā un piepildīt to ar jaunu dzīvi. 

Vāgnera nama atjaunošanas projekta patroni ir Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers, kā arī Baireitas festivāla kādreizējā mākslinieciskā vadītāja un Riharda Vāgnera mazmazmeita Eva Vāgnere-Paskjē.

Atjaunojot Vāgnera namu, tiks panākti vairāki būtiski ieguvumi, kas ne tikai veicinās kultūras pasākumu dažādību un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, bet arī stiprinās Rīgas un Latvijas kā kultūras centra tēlu un saikni ar Rihardu Vāgneru, kas šajā namā divus gadus – no 1837. līdz 1839.gadam bija kapelmeistars, norāda biedrība. Projekts plāno ne tikai ēkas un teātra zāles atjaunošanu, bet arī veidot meistarklases un muzeju. Vāgnera namā tiks realizēta Vāgnera vīzija GesamtkunstWerk21 – inkubators visiem mākslas veidiem, kas kļūs par starptautisku jauno mākslinieku centru.

Jau ziņots, ka Vācijas Bundestāgs vēl 2020.gadā apstiprinājis 5,2 miljonu piešķiršanu Vāgnera nama atjaunošanai.

Pagājušā gada augustā tika parakstīts līgums starp Vācijas vēstniecību un Rīgas Riharda Vāgnera biedrību par pirmo 200 000 eiro finansējumu. Šie līdzekļi tika izmantoti projekta skiču stadijas sagatavošanai.