Pārbūvēs tramvaja līniju Liepājas centrā

0
559

Lai veicinātu videi draudzīga sabiedriskā transporta izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu, septembra otrajā pusē tiks uzsākti Liepājas tramvaja līnijas pārbūves darbi Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai 0,4 kilometru garumā, informē Liepājas pilsētas pašvaldībā.

Projektā ir paredzēts pārbūvēt tramvaja līniju un tai piegulošo teritoriju pilsētas centrā – Lielās ielas posmā, kā arī veikt tramvaju depo sliežu ceļu pārbūvi zemās grīdas tramvaju apkalpošanai un iegādāties vēl piecus jaunus zemās grīdas tramvaja vagonus.

Pārbūvējot tramvaja līniju 0,4 kilometru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīkli, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus. Plānotais investīciju projekts ir vērsts uz sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitātes, pieejamības un sasniedzamības uzlabošanu. Realizējot projektu, Liepājas pilsētā būs pilnībā rekonstruēta visa tramvaja līnija, kā arī tramvaja parks papildināts ar vēl pieciem jauniem tramvaja vagoniem, kuri ir pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Darbi tiks veikti projekta Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 2. kārta ietvaros, kas ir turpinājums 2014. – 2020. gada plānošanas perioda 1. kārtā iesāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem, nodrošinot kvalitatīvus, ērtus un drošus pasažieru pārvadājumus Liepājas pilsētā.

Projekta kopējās izmaksas ir 11 824 705,88 eiro, no kurām attiecināmās izmaksas ir 11 764 705,88 eiro. Maksimālais plānotais Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums projektam ir 10 000 000 eiro.

Līgums par darbu veikšanu ar SIA Baltijas būve noslēgts 23. augustā. Darbus plānots uzsākt 2022. gada septembrī, bet pabeigt 2023. gada beigās.