Pārbūvēs uzņemšanas nodaļu Ventspils slimnīcā

0
519

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas uzņemšanas nodaļas un laboratorijas būvniecības iecere minimālajā sastāvā  ir apstiprināta, tai izsniegta būvatļauja, un turpinās detalizēta būvprojekta izstrāde, informē slimnīcas pārstāvji.

Īstenojot uzņemšanas nodaļas pārbūvi, vienlaikus tiks būtiski pārplānota un pārbūvēta arī slimnīcas laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas un apvienojot tās ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, tā nodrošinot, ka viss laboratorijas darbs tiek organizēts vienuviet.

Paplašinoties, uzņemšanas nodaļa tiks nodalīta no jebkuras citas pacientu un personāla plūsmas. Pacienti, kuri uzņemšanas nodaļā ierodas paši, tiks nodalīti no pacientiem, kurus slimnīcā nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Telpas būs plašākas, tādējādi nodrošinot iespēju ievērot distanci. Tāpat gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, būs nodalīts no uzņemšanas nodaļas, tas plānots lēzenāks, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos.

Būvniecības iecerē paredzēta arī plašāka uzgaidāmā zona diagnostikas nodaļas telpām. Rentgena un datortomogrāfa izmeklējumu telpas būs ērtāk pieejamas apmeklētājiem, kā arī atvieglos stacionārā esošo pacientu nogādāšanu uz izmeklējumu.