Pārbūvēti notekūdeņu nostādinātāji attīrīšanas stacijā “Daugavgrīva”

0
393

Turpinot Rīgai un arī Baltijas jūrai nozīmīga vides projekta realizāciju, Bioloģiskās attīrīšanas stacijā Daugavgrīva pabeigta divu notekūdeņu pirmreizējo nostādinātāju pārbūve.

SIA Rīgas ūdens notekūdeņu attīrīšanas un dūņu apsaimniekošanas optimizācijas projekta ietvaros plānots rekonstruēt visus 16 attīrīšanas stacijā esošos nostādinātājus. Tie ekspluatēti jau vairāk nekā 30 gadus, un iekārtu kalpošanas termiņš tuvojas beigām. No sešiem aptuveni 4500 kubm ietilpīgajiem rezervuāriem notekūdeņu pirmreizējai nostādināšanai divi rekonstruēti jau iepriekšējos gados, un vēl divi tagad gaida to oficiālu nodošanu ekspluatācijā. Savukārt no desmit otrreizējiem nostādinātājiem pārbūvēti divi, un šoziem plānots sākt darbu pie nākamā.

Abu pirmreizējo nostādinātāju rekonstrukcija uzsākta 2021.gada oktobrī, un nepilna gada laikā darbi pilnībā pabeigti. Darbus veica būvfirma SIA Velve, projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 2,7 miljoni eiro.

BAS Daugavgrīva vadītājs Māris Zviedris: “Bioloģiskās attīrīšanas stacija Daugavgrīva jau daudzus gadus strādā nepārtraukti, attīrot Rīgas pilsētas iedzīvotāju radītos notekūdeņus, un rūpējas, lai vidē tie nonāktu jau attīrītā un nekaitīgā veidā. Šie nostādinātāji ir ļoti nozīmīgs posms notekūdeņu attīrīšanas ķēdē, līdz ar to var teikt, ka paveikts arī ļoti nozīmīgs darbs vides kvalitātes Baltijas jūrā saglabāšanā.”

“Salīdzinoši īsā termiņā Velve komanda ir paveikusi ievērojamu darbu apjomu, lai nodrošinātu turpmāku notekūdeņu nostādinātāju sekmīgu veiktspēju. Atjaunošanas darbu ietvaros diviem rezervuāriem ar aptuveni 40 m diametru un 4,5 m dziļumu uzstādītas jaunas nerūsējošā tērauda metālkonstrukcijas un atjaunots betona aizsargslānis, izbūvēta jauna cauruļvadu sistēma un uzstādītas jaunas elektrības un automātikās vadības sistēmas. Tāpat piegādātas un uzstādītas jaunas skrēpera konstrukcijas ar metāla nosegiem pār rezervuāra perimetru. Kopumā izmantoti aptuveni 1000 kubm betona un teju 60 t stiegrojuma. Šobrīd galvenie būvdarbi ir noslēgušies un varam uzsākt pēdējo posmu pirms objekta nodošanas ekspluatācijā – pārbaudes ciklu. Tā ietvaros rezervuāriem tiek veikti slapjie testi, lai pabeigtu iekārtu un automātikās regulēšanas sistēmu pārbaudes darbus reālos apstākļos,” informē SIA Velve valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.