Pārbūvēts autoceļa Rucava-Pape posms

0
296
Foto no Dkn.lv

Šī gada februāra sākumā ekspluatācijā nodots autoceļa Rucava-Pape pārbūvētais pašvaldības posms, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldībā.

Autoceļa Rucava-Pape projektā pārbūvēto posmu pašvaldība pārņēma 2017. gadā no Satiksmes ministrijas, un tas ir vienīgais ceļš, kas ved uz Papes ciemu Rucavas pagastā. Pirms autoceļa posma pārņemšanas, daļai no tā tika uzklāts asfaltbetona dubultās virsmas pārklājums. Pārklājums sākās nelielu gabalu pirms Papes ciema robežas. Atlikusī pārņemtā autoceļa Rucava-Pape posma daļa bija ļoti sliktā stāvoklī ar neizbēgamu laikapstākļu un intensīvās transporta plūsmas ietekmi, kura īpaši paaugstinājās vasaras sezonā.

Lai uzlabotu Papes ciema iedzīvotāju, apkaimes uzņēmēju un arī ciema apmeklētāju mobilitātes kvalitāti, pašvaldība 2021.gada pavasarī iesniedza projektu par autoceļa Rucava-Pape pašvaldības posma pārbūvi.

Būvdarbus veica SIA A-Land un būvuzraudzību nodrošināja SIA Jaunjoži atbilstoši būvprojektam, ko izstrādāja SIA Polyroad. SIA Polyroad pienākumos bija nodrošināt arī būvdarbu autoruzraudzību. Būvdarbus sāka 2022. gada septembrī un tie noritēja līdz 6. decembrim.

Uz pavasari atlikta horizontālā marķējuma uzklāšana – tad laika apstākļi būs atbilstoši šim darbam un to veikšanas tehnoloģijai. Atsevišķas autoceļa pārbūvētajā posmā esošās ātrumu ierobežojošās zīmes arī saglabās līdz brīdim, kad būvnieks pabeigs horizontālā marķējuma uzklāšanu. Pašlaik ceļš līdz Papes ciemam ir kļuvis daudz ērtāks, ātrāks un patīkamāks, jo pēc projekta īstenošanas ar grants segumu ir palikusi vairs tikai autoceļa Rucava-Pape daļa, kas ir VSIA Latvijas Valsts ceļi īpašums.