Pārdots biroju komplekss “Place Eleven”

0
729

Nekustamo īpašumu pārvaldnieks East Capital Real Estate par 53 miljoniem eiro iegādājies biroju kompleksu Place Eleven, kas atrodas Rīgā, Skanstes rajonā.

Ēkas Place Eleven iegāde ir būtisks pagrieziena punkts East Capital Real Estate stratēģijā, jo tas ir 16 000 kvm plašs biroju komplekss, kas atrodas strauji augošā Rīgas centra apkaimē. Ēka ir diezgan blīvi apdzīvota, un tā ir viena no Rīgas energoefektīvākajām ēkām ar BREEAM izcilības sertifikātu. East Capital Real Estate iegulda modernās, ilgtspējīgās ēkās, prioritizējot augstas kvalitātes, energoefektīvus īpašumus, kas atrodas pievilcīgās lokācijās Austrumeiropā un Centrāleiropā, kurās ir augstas klases nomnieki un piešķirti ilgtspējas sertifikāti.

Place Eleven iegāde dinamiskajā Skanstes rajonā ir būtisks East Capital Real Estate ieguldījums pievilcīgos un vides ziņā efektīvos aktīvos. Ņemot vērā objekta ģeogrāfiski izdevīgo atrašanās vietu, augstos energoefektivitātes rādītājus un ēkas prominentos nomniekus, mēs esam pārliecināti, ka šīs ēkas iegāde bija pareizs lēmums. Uzskatām, ka ir piemērots laiks, lai ieguldītu šādā īpašumā, ņemot vērā citādi izaicinājumu pilno tirgus vidi,” sacīja Madis Raidma, East Capital Real Estate izpilddirektors.

Tā ir viena no energoefektīvākajām ēkām tirgū, un tai ir BREEAM izcilības sertifikāts, kā arī A+ energoklases sertifikāts, kas ļauj saņemt Swedbank zaļo aizdevumu. Augsta energoefektivitāte un moderni risinājumi padara Place Eleven ēku gan izmaksu ziņā efektīvu, gan pievilcīgu nomniekiem.

“Nekustamo īpašumu jomā ilgtspējīgu un energoefektīvu risinājumu ieviešana nu jau kļūst par nozares standartu. Ilgtspējas aizdevums (green loan) projektam Place Eleven apstiprina, ka zaļu risinājumu ieviešana ir izdevīga ne tikai attīstītājiem, lai piesaistītu nomniekus un investorus, bet arī mums kā bankai, ļaujot piedāvāt izdevīgākus finansējuma nosacījumus. Ilgtspējīga sabiedrība ir viens no mūsu bankas mērķiem, tāpēc pievēršam īpašu uzmanību tam, lai klienti saņemtu labākos iespējamos finanšu pakalpojumus, kas palīdzētu tiem sasniegt viņu ilgtspējas mērķus,” stāsta Jevgenijs Ivanovs, Swedbank Latvija Uzņēmumu pārvaldes vadītāja vietas izpildītājs.

Ar gandrīz 16 000 kvm īres platību, kas iegādāta par 53 miljoniem eiro, Place Eleven ir lielisks East Capital Real Estate IV fonda ieguldījums. Šis ir sestais East Capital Real Estate IV fonda ieguldījums, kas galvenokārt investē un pārvalda loģistikas un biroju telpas ar 10 gadu investīciju horizontu. Ar šo jauno ieguldījumu fonds ir investējis 50% no plānotajām investīcijām, un fonds nākamajā gadā plāno ieguldīt vēl 175-200 miljonus eiro. East Capital Real Estate IV fonds ir balstīts uz vairākiem spēcīgiem pensiju fondiem, un tas aktīvi meklē un izvērtē arī turpmākas ieguldījumu iespējas. Biroju kompleksu Place Eleven pārdeva Hanner Group, un darījuma konsultants ir Colliers.