VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) un pilnsabiedrības SBSC (Skonto Būve un Skonto Construction) noslēgtā vienošanās paredz Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksa nodošanu ekspluatācijā līdz 2023.gada nogalei. Ēkai pilnībā jābūt nodotai VNĪ nākamā gada janvārī, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.
VNĪ un pilnsabiedrība SBSC vienojušās par vairākiem būtiskiem aspektiem.
Pirmkārt, pilnsabiedrība SBSC ar bankas apliecinājumu par aizdevuma piešķiršanu apliecina apgrozāmo līdzekļu pietiekamību un līdz ar to spēju kāpināt būvdarbu tempu.
Otrkārt, JRT tiek nodots ekspluatācijā šā gada decembrī. Ar nākamā gada sākumu JRT varēs uzsākt pārcelšanos uz Lāčplēša ielu 25. Tāpat ir izstrādāta īpaša shēma un mehānisms soda naudas aprēķināšanai, proti, reālais līgumsods tiks aprēķināts pēc būvobjekta nodošanas ekspluatācijā un būs tieši atkarīgs no pilnsabiedrības SBSC spējas ievērot panākto vienošanos.
Treškārt, veicamo darbu grafikā ir iekļauti vairāki atskaites punkti, piemēram, inventarizācijas lietas pasūtīšana, ēkas blīvējuma pārbaude, ugunsdrošības sistēmu testi, visu fasāžu gala apdare, kas ļauj novērtēt, vai pilnsabiedrība SBSC pilda panākto vienošanos un apņemšanos par tempa kāpināšanu. Ja tiek fiksēts, ka paveiktie darbi atpaliek no grafika, tad VNĪ ir gatava pārtraukt līgumu ar pilnsabiedrību SBSC.
JRT ēku kompleksa rekonstrukcija un pārbūve ir unikāls, sarežģīts un vienlaikus arī dzīvs projekts: blīvā pilsētas apbūvē, Rīgas vēsturiskajā centrā teju divtik tiek palielināts ēkas apjoms ar sarežģītu pazemes konstrukciju izbūvi.
Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas un būvniecības projekta mērķis ir izveidot modernu Eiropas līmeņa teātri. Būvprojekta izstrāde sākta no 2018. gada, bet būvniecība – no 2020. gada. Par Jaunā Rīgas teātra būvniecību noslēgts līgums ar pilnsabiedrību SBSC par 32,4 miljoniem eiro (tai skaitā indeksācija jeb samaksa par būvdarbu sadārdzinājumu). Sadarbība ar būvnieku – pilnsabiedrību SBSC notiek pēc principa Projektē un būvē, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību par būvdarbiem un ļauj ātrāk risināt radušos tehniskos izaicinājumus.