Pārtrauc vairāku hosteļu ekspluatāciju Rīgā

0
887
Foto no Mārtiņa Staķa "Twitter" konta.

Rīgas dome pārtraukusi vairāku hosteļu ekspluatāciju galvaspilsētā, mikroblogošanas vietnē Twitter norāda domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņš informē, ka Rīgas pašvaldības policijas un būvvaldes kopīgo reidu rezultātā ēkā Marijas ielā 1 7., 9. un 19.dzīvoklī pārtraukta telpu ekspluatācija. Visos dzīvokļos bija ierīkoti hosteļi. Sākti arī administratīvie procesi.

Savukārt Strūgu ielā 2A ir izpildīta prasība pārtraukt telpu ekspluatāciju. Kā norāda Staķis, esot sākta pārbaude arī Martas ielas hostelī.

Latvijas televīzija (LTV) ziņoja, ka vakar, 29.aprīlī, pirmās vietas, kuras policija un būveksperti apmeklēja, bija divi nelegāli hosteļi Marijas ielā. Pēc oficiālajām datu bāzēm, abi apsekotie Marijas ielas dzīvokļi pieder tām pašām personām, kurām Merķeļa ielā nodegušais hostelis – trešdien aizturētajam uzņēmējam Andrejam Gailim un SIA Hotels and Apartaments.

Turpat kaimiņu kāpņutelpā ir vēl viens dzīvoklis, kas pieder autoskolas Vanags īpašniekam Dainim Uzuliņam. Viņa vadītā autoskola atrodas šajā pašā ēkā, bet dzīvoklī ierīkots nelegāls hostelis Hostel Marija.

Uz vietas policija un būvvalde sastapa vairākus iemītniekus – Ukrainas un Indijas pilsoņus. Indiešu istabā atradās arī marihuānai līdzīgas vielas iepakojums, pēc iemītnieka teiktā, kādi septiņi, astoņi grami, vēstīja LTV.

Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova norādījusi, ka minētajos trīs gadījumos konstatēta neatbilstoša ekspluatācija neatbilstoši paredzētajai funkcijai.

To, lai šis lēmums tiktu ievērots un nelegālais hostelis neatsāktu darbu drīz pēc būvvaldes aiziešanas, tagad uzraudzīšot pašvaldības policija.

Šādi reidi tiks turpināti un patlaban būvvaldei ir informācija par vismaz deviņiem nelegāliem hosteļiem, bet, ievācot papildu faktus, šis skaits varētu arī pieaugt, vēstīja LTV.

Trešdien, 28.aprīlī, ugunsgrēkā nelikumīgajā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie.

Lai novērstu traģisku nelaimju atkārtošanos nelegālās naktsmītnēs vai izklaides vietās, šodien tika sasaukta pirmā starpinstitucionālā darba grupa, kurā darbojas pārstāvji no Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta, Veselības inspekcijas, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Rīgas pašvaldības policijas, Rīgas pilsētas būvvaldes un citām pašvaldības struktūrām.

Vakar, 29.aprīlī, uz pirmo sēdi sanāca pēc Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa (PP) ierosinājuma izveidotā starpinstitūciju darba grupa, kuras uzdevums ir izvērtēt iespējas operatīvāk rīkoties, lai izbeigtu potenciāli bīstamu un nelegālu naktsmītņu vai izklaides vietu darbību.

Darba grupa apsprieda iespējas veikt izmaiņas likumdošanā un esošajā sistēmā, lai šādu gadījumu būtu mazāk. Tika uzsvērts, ka uzmanība jāpievērš ne tikai nelegālām viesnīcām un hosteļiem, bet arī pakalpojumu sniegšanas un izklaides vietām, jo daudzviet pasaulē tajās notiek traģiski negadījumi.

Amatpersonas diskutēja par iespējām veikt izmaiņas Administratīvā procesa likumā un ieviest jaunus piespiedu izpildes līdzekļus, kā arī iespējas pilnveidot starpinstitucionālo sadarbību starp iestādēm un uzlabot kārtību administratīvā akta piespiedu izpildes nodrošināšanai. Tāpat tika runāts par iespējām uzlabot piekļuvi informācijai un paplašināt iespējas nodot iegūto informāciju citiem dienestiem, kas patlaban ne vienmēr ir iespējama, piemēram, izveidojot vienotu platformu.

Darba grupa vienojās sagatavot un apkopot katras institūcijas priekšlikumus informācijas apmaiņas uzlabošanai. Nākamā sēde varētu notikt 7.maijā.