Pasniegs 2021.gada balvu Rīgas arhitektūrā

0
471

Pirmdien, 30.augustā, jau sešpadsmito reizi tiks pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. Žūrija ir pabeigusi darbu pie Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendē kopumā 11 objekti, ziņo Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Balvas pasniegs Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis un pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Arhitektūras sasniegumu skatē Gada balva Rīgas arhitektūrā ir pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, kultūras būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras, kā arī veselības aprūpes un izglītības iestāžu kategorijām. No vairāk nekā 750 aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem sākotnējā Rīgā balvas dalībnieku reģistrā tika iekļautas un tālākai izvērtēšanai izvirzītas 23 būves.

Aizvadītajā gadā Gada balvu Rīgas arhitektūrā Par inovatīvu pieeju un izsmalcinātiem arhitektūras risinājumiem, pārveidojot industriālo mantojumu par jaunu kultūras vietu Rīgā piešķirta kultūras un atpūtas centram Hanzas perons un tā autoriem – arhitektiem Reinim un Ilzei Liepiņiem, Ievai Landmanei, Ievai Lejai, Aināram Plankājam, Mārtiņam Ostaņēvičam, Jurģim Prikulim, Ģirtam Kūlam.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, šogad Gada balvu Rīgas arhitektūrā pasniegs slēgtā pasākumā ar ierobežotu dalībnieku skaitu. Pasākums būs skatāms tiešraidē Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā 30.augustā no plkst.12 līdz 13.15.

Atgādinām, ka šodien, 27.augustā, plkst.19 Arhitektūras nedēļas pasākumus noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks Latvijas Arhitektūras gada balvu 2020 saņēmušajā Hanzas Peronā. Ceremoniju būs iespējams apmeklēt klātienē, gan arī vērot tiešsaistē: https://ej.uz/LAGB2021CeremonijasTiesraide.

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Kultūras ministriju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit