Pēc apjomīgas rekonstrukcijas atklāta Raiņa iela Pļaviņās

0
483

Pēc rekonstrukcijas darbiem atklāta Raiņa iela Pļaviņās. Grants seguma vietā Raiņa ielu un tai piegulošās šķērsielas tagad klāj asfaltbetona segums, tāpat visā ielas garumā izbūvēts trotuārs gājējiem un velobraucējiem.

Raiņa iela Pļaviņās ir viena no pilsētas galvenajām ielām, pa to uz skolu dodas arī daudzi skolēni. Tā bija sliktā tehniskā stāvoklī, un savu laiku bija nokalpojušas arī komunikācijas.

Ilgi gaidīto ziņu, ka Raiņa iela tiks asfaltēta, Pļaviņu iedzīvotāji saņēma 2020. gada 14. septembrī, kad tika parakstīts toreizējās Pļaviņu novada domes un SIA Ošukalns līgums par Raiņa ielas ar šķērsielām 1. un 3. posma pārbūvi. Pirmā posmā rekonstrukcijas darbi veikti Raiņa ielas posmā no Odzienas ielas līdz Raiņa ielai 3 ar sķērsielām (Pļavu, Kaļķu, Pasta, Stacijas un Rožu iela), savukārt trešajā posmā pārbūvēts Raiņa ielas posms no Torņupītes līdz Robežu ielai ar sķērsielām (Upes, Vietalvas, Atvaru un Dzirnavu iela). Abu posmu kopējais garums, kuros tagad ieklāts asfalts, ir 3952 metri.

Projektā tika paredzēta ne tikai asfalta seguma uzklāšana, bet arī komunikāciju sakārtošana, izbūvējot lietus un notekūdeņu kanalizāciju, veicot ūdens un kanalizācijas sistēmu labiekārtošanu, kā arī drošas gājēju un velobraucēju ietves izbūvēšana. Tagad Raiņa ielas un tās šķērsielu piegulošo īpašumu saimniekiem ir iespēja bez maksas pieslēgties pie centralizētās ūdens – kanalizācijas sistēmas.

Raiņa ielas pārbūves darbu būvuzraudzību nodrošināja SIA IR&VS, projekta autors – SIA SKA projekts. Projekta kopējās izmaksas ir 4 958 436.22 eiro.