Pēc pārbūves atklāts atjaunotais Carnikavas pamatskolas stadions

0
76
Foto: Dārta Zaļkalne, Ādažu novada pašvaldība

Maija pēdējā nedēļā svinīgi atklāts Carnikavas pamatskolas stadions, kas ekspluatācijā tika nodots jau janvāra beigās. Pilnībā noslēdzoties atliktajiem darbiem (teritorijas apzaļumošana, asfaltēšana, vārtu ielikšana, apkopes darbi – aerācija, vertikulēšana, smilšošana u.c.), stadions bija pilnībā gatavs atklāšanai, vēsta Ādažu novada pašvaldībā.

Rekonstrukcijas darbu laikā stadionā tika izbūvētas visas nepieciešamās komunikācijas (elektroapgāde un apgaismojums, elektronisko sakaru sistēmas, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli), paplašināts futbola laukums, lai tas atbilstu starptautiskajiem standartiem, iesēta zāle, uzstādīti elektrības stabi, tāllēkšanas bedres un lodes grūšanas sektora izbūve, asfaltēšana, tribīņu laukuma bruģēšana un stadiona skrejceļa seguma ieklāšana.

Atbilstoši projektam tika ieklāti seši skrejceliņi ar sintētisko segumu, kas nodrošinās kvalitatīvas treniņu iespējas ne tikai vieglatlētiem, bet arī citu sporta veidu pārstāvjiem. Sintētiskais segums tika ieklāts arī basketbola laukumā, bet hokeja laukumā veikta asfaltēšana. Tāpat rekonstrukcijas darbu laikā uzstādītas moduļu tipa ģērbtuves, noliktava un saimniecības telpas, kā arī uzstādītas tualetes, kas nodrošinās piekļūstamību arī cilvēkiem ar invaliditāti. Stadionā uzstādītas arī pārvietojamās tribīnes un sagatavota vingrošanas zona. Kā līdz šim, būs pieejams arī pludmales volejbola laukums.

Pa visu stadiona apli izbūvētie apgaismes stabi nodrošinās apgaismojumu arī diennakts tumšajā laikā. Atjaunoto stadionu var izmantot gan sporta skolas audzēkņi, gan visi Ādažu novada iedzīvotāji un viesi. Treniņi un sacensības tajā varēs norisināties gandrīz visās vieglatlētikas disciplīnās (skriešanas distancēs, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā).  Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) izsniegtais sertifikāts apliecina, ka stadionā sasniegtie rezultāti atbildīs visiem starptautisko sacensību standartiem, tātad, ja tiks sasniegts, piemēram, Latvijas rekords, tas tiks ratificēts.