Pēc pārbūves ekspluatācijā nodota videi draudzīga biroja ēka Rīgā

0
162
V118 biroju ēka. Publicitātes attēls

Pēc pārbūves ekspluatācijā nodota mūsdienīga, energoefektīva un videi draudzīga A klases biroja ēka V118 Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā. Ēkā atrodas biroji un komerctelpas, ar kopējo platību 8000 kvadrātmetri, tāpat pie ēkas izveidota labiekārtota teritorija ar stāvvietām 180 automašīnām, informē nekustamo īpašumu attīstītāja LNK Properties pārstāvji.

Pārbūves procesā saglabāts ēkas dzelzsbetona karkass, pilnībā mainot tās vizuālo tēlu. Jāpiebilst, ka būvniecības laikā liels uzsvars tika likts uz otrreizējās pārstrādes un videi draudzīgiem materiāliem, kā arī būvgružu šķirošanu un nodošanu otrreizējai pārstrādei. Energoefektivitātei ir uzstādīti saules paneļi, savukārt temperatūras regulācijai telpās – automātiskās fasādes žalūzijas, izbūvēta vēdināmā fasāde un izmantots baltas krāsas jumta segums. Biroja ēkas fasādes apgaismojums tiek regulēts automātiski, atbilstoši laika iestatījumiem, tādējādi samazinot elektroenerģijas patēriņu un gaismas piesārņojumu pilsētvidē. Veidojot zaļo zonu ēkas piegulošajā teritorijā, ir saglabāti 99% esošo apstādījumu un koku.

V118 biroja ēkas ventilācijas sistēmā iekļauta gaisa mitrināšana, kas uzlabo telpu mikroklimatu apkures sezonā, savukārt dabīgā apgaismojuma ienešanai telpās ir palielināts stiklojuma apjoms, tāpat uzstādīti atverami trīs kameru pakešu logi, labai ārējās vides skaņas izolācijai. Ēkas iemītnieki gan darbam, gan atpūtai novērtē apzaļumoto jumtu, ēkā esošās labiekārtotās terases, elektroauto uzlādes stacijas, stāvvietu elektroskūteriem, slēgto velostāvvietu, kā arī dušas un ģērbtuves aktīvas mikromobilitātes cienītājiem.

V118 biroja ēka ir ieguvusi LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikātu, kas ir starptautiska atzinība. LEED ir viena no pasaulē visplašāk izmantotajām zaļo ēku vērtēšanas sistēmām, kļūstot par pārliecinošu paraugu modernam, videi draudzīgam uzņēmējdarbības centram.