Pēc ziemas sezonas turpinās Rīgas brauktuvju sakopšanas darbi

0
32
Publicitātes foto

Līdz marta vidum Rīgā sakopts 271 km ielu brauktuvju, kas ir apmēram piektdaļa no visas tīrāmās brauktuvju platības. Kā ziņo Rīgas domē, ietves notīrītas 63 km garumā, kopumā savācot 6,9 kubm smilšu.

Kopš marta sākuma pilsētas ielās pakāpeniski veic ietvju un brauktuvju sakopšanu pēc ziemas sezonas. Uzkopšana norit dienas laikā, kad gaisa temperatūra ir iesilusi un piemērota darbu veikšanai.

Patlaban jau ir veikta pirmreizējā sakopšana ielu sadalošajās zonās (zaļajās zonās) un sākta to regulāra tīrīšana – trīs reizes nedēļā. Tāpat regulārā uzkopšana sākta vairākās ielās, kurās pēc ziemas sezonas veikta pirmreizēja smilšu savākšana, piemēram, Jūrmalas gatvē, Ganību dambī, Avotu ielā, Lidoņu ielā, Bukaišu ielā, Kurzemes prospektā, Voleru ielā un citviet, kā arī ir iztīrīti lietus ūdens pieņēmēji, lai pēc pirmajiem lietiem ielas neapplūstu.

Šonedēļ turpinās darbs pie pirmreizējas pirmās un otrās uzturēšanas kategorijas ielu sakopšanas, kā arī sabiedriskā transporta pieturvietu, velojoslu un drošības saliņu pirmreizēja tīrīšana. No nākamās nedēļas, atbilstošu laikapstākļu gadījumā, pakāpeniski sāks pilsētas tiltu un pārvadu sakopšanu. Nākamnedēļ smilšu savākšanu plānots veikt uz Vanšu tilta, Dienvidu tilta, Dzirciema ielā, Skanstes ielā, Abrenes ielas posmos, Aizsaules ielā un citviet.

Aprīlī pirmreizēju smilšu savākšanu organizēs apkaimes ielās, kurās gar ielu malām stāvēšanai novietoti transportlīdzekļi. Tas nozīmē, ka spēkā būs īslaicīgi apstāšanas un stāvēšanas liegumi, kurus pašvaldība aicina ievērot, lai uzkopšana noritētu raitāk.

Tostarp pavasara tīrīšanas darbi SIA Rīgas meži apsaimniekotajos dārzos un parkos tuvojas noslēgumam. Darbi parkos tika uzsākti tūlīt pēc sniega nokušanas. No ziemā izkaisītajiem pretslīdes materiāliem – šķembiņām un smiltīm – attīrītas gandrīz visas teritorijas, bet vēl šajā nedēļā tiks sakopti celiņi Esplanādē, Ziedoņdārzā, kā arī Lielajos kapos. Savāktais pretslīdes materiāls netiek izmests, bet gan izmantots atkārtoti, piemēram, uzņēmuma Rīgas meži teritoriju celiņu atjaunošanā un seguma stiprināšanā.