Pedvālē top Satversmes sapulces simtgadei veltīts vides mākslas objekts

0
355

Pedvāles mākslas parkā uz Briņķu kalna nogāzes, pretī Sabiles pilsētai top tēlnieka Ojāra Feldberga monumentāls vides mākslas objekts „Sapulce”. Tas ir veltījums Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas simtajai gadadienai 2020. gada 1. maijā.

Pašreiz objekta „Sapulce” kompozīciju veidojošie 150 laukakmeņi ir simboliski sapulcējušies Pedvāles mākslas parkā pie Briņķu kalna nogāzes, savukārt 1. maijā plkst. 13.00 – laikā, kad 1920. gadā norisinājās Satversmes sapulces 1. sēde, simboliski sāksies darbs pie kompozīcijas veidošanas. Akmeņi tiks izvietoti pusloka formā atbilstoši sapulces telpas sēdvietu izvietojumam. Katrs akmens simbolizē vienu deputātu. Kompozīcija aizņems 100m x 50m platību ar kopējo akmeņu svaru apmēram 125 tonnas. Vides mākslas objekts „Sapulce” būs aplūkojams no attāluma, kā arī tuvplānā, staigājot starp akmeņiem vai sēžot uz tiem un vērojot apkārtējo ainavu.

Jāatzīmē, ka Pedvāles ciemā atrodas arī restaurētā Firksu Pedvāles muiža, kas skatē Gada labākā būve Latvijā 2019 nominācijā Restaurācija ieguva godpilno 3.vietu. Dodoties uz Pedvāles mākslas parku, vērts apmeklēt arī šo skaisto muižu.