“PERI” būvē pirmo 3D printējamo dzīvojamo māju Vācijā

0
10
Foto no augsburger-allgemeine.de.

Uzņēmums PERI Bekumā, Ziemeļreinā-Vestfālenē, būvē Vācijā pirmo 3D printējamo dzīvojamo māju. Divstāvu savrupmāja ar apmēram 80 kvadrātmetru dzīvojamo platību katrā stāvā tiek būvēta, nevis parastajā veidā, bet printēta ar 3D būvniecības printeri, informē uzņēmums PERI.

Šo būvniecības metodi Vācijā izmanto pirmo reizi, un pēdējās nedēļās un mēnešos tā ir pilnībā apstiprināta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Inženieru birojs Schießl Gehlen Sodeikat atbalstīja koncepcijas izstrādi apstiprinājuma iegūšanai, bet attiecīgo sertificēšanas testu plānošanu un izpildi veica Minhenes Tehniskā universitāte. Mājas projektu izstrādājis Mense-Korte ingenieure+architekten birojs pēc uzņēmuma Hous3Druck pasūtījuma.

Ziemeļreinas-Vestfālenes federālā zeme atbalsta 3D būvniecības printēšanas projektu Bekumā sava Innovatives Bauen (novatoriskās būvniecības) attīstības plāna ietvaros.

Ziemeļreinas-Vestfālenes pavalsts valdība sniedz īpašu atbalstu ieguldījumiem būvniecības inovāciju attīstībā. 3D mājas celtniecībai subsidēti 200 000 eiro.

“3D printējamās dzīvojamās mājas būvniecība Bekumā ir pavērsiens 3D būvniecības printēšanas tehnoloģijā,” saka PERI GmbH inovāciju un mārketinga direktors Tomass Imbahers. “Esam pilnīgi pārliecināti, ka būvniecības printēšana dažos tirgus segmentos turpmākajos gados kļūs arvien nozīmīgāka un tai ir ievērojams potenciāls. Šobrīd Vācijā tiek izstrādāti jauni dzīvojamo māju printēšanas projekti. Mēs lepojamies, ka PERI ar iesaistīšanos projektā Bekumā ir kļuvusi par priekšgājēju šai jaunajai būvniecības metodei.”

“3D būvniecības printēšana būtiski maina to, kā mēs būvējam, un dzīvojamo māju celtniecības procesu. Tā kā šī ir pirmā šāda veida ēka, mēs cenšamies printēt lēnāk, nekā tas faktiski būtu iespējams,” saka PERI GmbH ražošanas un piegādes ķēdes direktors Leonards Braigs. “Mēs vēlamies izmantot iespēju gūt papildu pieredzi ikdienas darbā, jo tas palīdzēs efektīvāk izmantot mūsu tehnoloģiju izmaksu samazināšanas potenciālu nākamajā printēšanas projektā.”

“Betona printēšanas process mums, projektētājiem, sniedz lielu brīvību ēku projektēšanā. Izmantojot parastās būvniecības metodes, tas būtu iespējams tikai ar lielām finansiālām izmaksām,” stāsta arhitektūras prakses Bekumā MENSE-KORTE ingenieure+architekten partneris arhitekts Valdemārs Korte. “Būvējot printējamo dzīvojamo ēku Bekumā, mēs demonstrējam būvniecības printēšanas procesa potenciālu. Mūsu komandai ir liels gods realizēt pirmās 3D printējamās dzīvojamās mājas celtniecības projektu Vācijā. Mēs ticam printēšanas tehnoloģijas turpmākajai dzīvotspējai būvniecības nozarē, un mūsu plānos jau ir citi 3D printēšanas projekti.”

Publicitātes foto.

Printēšanas tehnoloģijas un materiāli

PERI printēšanai izmanto BOD2 tipa 3D printerus. Šī printēšanas tehnoloģija nāk no dāņu ražotāja COBOD. PERI lielāko daļu akciju COBOD uzņēmumā ieguva jau 2018.gadā. Bekumā izmantotais BOD2 printeris ir portālprinteris, kas nozīmē, ka printēšanas galva pārvietojas trijās plaknēs uz droši uzstādīta metāla rāmja. Līdz ar to ieguvums ir tas, ka printeris var pārvietoties pa rāmi un ieņemt jebkuru pozīciju konstrukcijā un tas ir jākalibrē tikai vienu reizi.

Printēšanas procesā izmantoto materiālu i.tech® 3D, ko HeidelbergCement izstrādāja tieši 3D printēšanai. Tā īpašības ir pielāgotas 3D konstrukciju printēšanas konkrētajām prasībām, un tas lieliski darbojas ar BOD2 printeri. Tā tiek nodrošināta konsekventa virzība visā būvniecības projektā.

“Mūsu sadarbība ar HeidelbergCement bija efektīva un novatoriska. Viņi pieņēma būtiski svarīgus lēmumus, lai ātri un viegli noskaidrotu visus neatrisinātos jautājumus attiecībā uz būvniecības metodēm un printēšanas materiāliem,” pauž PERI 3D būvniecības printēšanas vadītājs Fabians Meijers-Brecs.

Ēkas konstrukciju veido trīsdobumu sienas, kuras piepilda ar izolācijas maisījumu. Printēšanas laikā printeris atstāj vietas ūdensvada, elektroinstalācijas un citām caurulēm un savienojumiem, kurus uzstāda vēlāk. BOD2 printera sertifikācija paredz, ka printēšanas laikā ir iespējams veikt darbus printēšanas zonā. Tādējādi ar rokām veicamos darbus, piemēram, tukšu cauruļu un savienojumu montāžu, var bez grūtībām apvienot ar printēšanas procesu.

Printera vadībai ir nepieciešami tikai divi operatori. Printera galvu un printēšanas rezultātus uzrauga kamera. Ar ātrumu 1 m/s BOD2 šobrīd ir ātrākais tirgū pieejamais 3D būvniecības printeris.

Dubultsienu 1 m² platībā BOD2 izveido vien aptuveni 5 minūtēs.

Publicitātes foto.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit