Pērn audzis sauso būvmaisījumu ražotāja “Sakret” apgrozījums

0
186

Sauso būvmaisījumu ražotājs SIA Sakret pagājušajā gadā strādāja ar 12,864 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,4% vairāk nekā 2021.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 12,2% un bija 720 266 eiro, liecina Firmas.lv informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2022.gads sākās ar sarežģījumiem būvmateriālu piegāžu ķēdēs, ko bija izraisījusi Covid-19 pandēmija. Savukārt 2022.gada februārī Krievijas sāktais karš Ukrainā veicināja nestabilu ģeopolitisko situāciju reģionā, izraisīja strauju energoresursu cenu pieaugumu, kā rezultātā vēl straujāk sāka pieaugt būvmateriālu cenas, un tas bremzēja būvniecības apmērus.

Pēc vadības ziņojumā minētā, Sakret realizācijas apmēri pērn pirmajā ceturksnī pieauga, otrajā ceturksnī saglabājās stabili, bet trešajā ceturksnī un ceturtajā ceturksnī bija neliels kritums. Tādējādi Sakret 2022.gadu noslēdza ar pieaugumu realizācijas apmēros naturālā izteiksmē par 5%.

Ņemot vērā būtisko pieaugumu izejvielu cenās un energoresursu izmaksās, kā arī straujo inflācijas pieaugumu Latvijā, uzņēmumam nav izdevies noturēt bruto rentabilitāti 2021.gada līmenī. Tā samazinājās no 28% 2021.gadā līdz 22,5% 2022.gadā. Energoresursu izmaksu pieaugums 2022.gadā, salīdzinot ar 2021.gadu, bija 383 000 eiro jeb 3,6 reizes.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka, ņemot vērā sarežģītos ekonomiskos apstākļus un būtisku cenu pieaugumu gan izejvielu jomā, gan energoresursu jomā, kompānija darbību 2022.gadā koncentrēja uz ražošanas procesu nodrošināšanu un izmaksu optimizāciju.

Pagājušajā gadā Sakret turpināja sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), kuras ietvaros izstrādā un testē 3D betona printēšanas maisījumus, liekot pamatus novatorisku tehnoloģiju izmantošanai būvniecībā Baltijā, kas savukārt veicinās straujāku mūsdienīgu materiālu ienākšanu būvniecības nozarē un paaugstinās būvmateriālu ražotāju un būvnieku konkurētspēju.

Ņemot vērā spēkā esošās makroekonomiskās prognozes Latvijai 2023.-2025.gadam, Sakret plāno turpināt darbību ar mērenu realizācijas apmēru pieaugumu turpmākajos gados, teikts vadības ziņojumā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit