Pie Ērģemes pilsdrupām izbūvēti apgaismes stabi

0
80

Ērģemes bruņinieku pils biedrība Valkas novada Ērģemes pilsdrupās realizējusi divus projektus – izbūvēti apgaismes stabi un stalažas, norobežots vārtu tornis, lai nodrošinātu apmeklētājiem drošu pils apskati, vēstīts Valkas novada pašvaldības mājaslapā.

Ērģemes bruņinieku pils biedrība īstenojusi Lauku atbalsta dienesta projektu, kura mērķis ir apgaismojuma ierīkošana vēsturiskas vietas izcelšanai un pasākumu organizēšanai.

Projektā izbūvēti apgaismes stabi pie Ērģemes pilsdrupām. Apgaismojums ir pie piebraucamā ceļa un apgaismo mūra daļas. Pilsdrupu pagalma daļā izbūvēti noņemami balsti, kuri tiek uzstādīti uz pasākumiem, lai varētu, izvietot lampu virteni, nodrošinot apgaismojumu pasākumu laikā.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 19 814 eiro. Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums ir 90% no attiecināmajām izmaksām jeb 17 833 eiro un Valkas novada domes līdzfinansējums 1981 eiro.

Projektu apstiprināšanai virzīja biedrība Lauku partnerība Ziemeļgauja.

Ērģemes bruņinieku pils biedrība realizējusi arī Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes projektu Vārtu torņa norobežošana un stalažu izbūve.

Projektā izbūvētas stalažas un norobežots vārtu tornis, lai nodrošinātu apmeklētājiem drošu pils apskati un saglabātu torni turpmākajiem atjaunošanas darbiem.

Projekta izmaksas 2838,56 eiro. Finansējums saņemts Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas 2020.gadam ietvaros.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit