Pieaug Latvijā radītās būvtehnikas nomas platformas izmantotāju skaits

0
272

Latvijas uzņēmuma SIA PreferRent tehnikas nomas un koplietošanas digitālās platformas lietotāju jeb nomnieku skaits pārsniedzis 8000, liecina uzņēmuma apkopotie dati.

Baltijas valstīs PreferRent platforma aktīvi sāka darboties 2021.gada jūnijā, un šobrīd tajā reģistrējušies vairāk nekā 320 Baltijas būvtehnikas nomas uzņēmumi, kas esot gandrīz 50% no kopējā šādu uzņēmumu skaita. Latvijas un Lietuvas platformai pievienojušies vairāk nekā 50% nomas uzņēmumu, bet Igaunijā – gandrīz 40%.

PreferRent platformā tiek iznomāta būvtehnika no dažādiem nomas uzņēmumiem. Uzņēmuma izpilddirektors Mišels Zavadskis skaidro, ka reģistrēšanās platformā nomas uzņēmumiem un nomniekiem neuzliek saistības, un par tās izmantošanu nav jāmaksā. Savukārt darījuma gadījumā, kad iznomātājs veic tehnikas nomu, PreferRent iekasē 5%, taču, ja darījums nenotiek, nekas nav jāmaksā.

PreferRent piedāvā divu veidu darījumus – viens ir noma starp nomas uzņēmumu un nomnieku, bet otrs ir tehnikas koplietošana starp nomas uzņēmumiem jeb tā saucamā tehnikas pārnomāšana. Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka nomas un koplietošanas darījumu apjoms PreferRent platformā mērāms miljonos eiro, savukārt rezervāciju daudzums pārsniedz 25 000.