Pieejami 15 miljoni eiro degradēto teritoriju sakārtošanai

0
426

Šonedēļ, 18.maijā, Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto rīkojumu projektu, kas paredz 15,11 miljonu eiro lielas investīcijas pašvaldību projektiem no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma degradēto teritoriju revitalizācijai, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmām, nodrošinot videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu, informē VARAM.

Pašvaldības tika aicinātas iesniegt VARAM projektu ideju konceptus, kur kopumā 24 pašvaldības iesniedza 44 ideju pieteikumus, kas tika vērtēti atbilstoši VARAM izstrādātajiem kritērijiem. Reģionālās attīstības koordinācijas padome izskatīja un saskaņoja VARAM sagatavoto projektu ideju sarakstu un tika atbalstītas deviņas projektu idejas, kuru īstenošanai būs pieejams ERAF finansējums 15 112 463 eiro apmērā.

Projektu nosacījumi paredz, ka to īstenošanā pašvaldībām jāizmanto zaļās infrastruktūras vai enerģiju taupošie risinājumi. Līdz ar investīciju piesaisti projektiem plānots atjaunot vismaz 29,63 ha degradēto teritoriju platību, paredzams, ka būs izveidotas vismaz 402 jaunas darba vietas un piesaistītas vismaz 67,9 milj. eiro komersantu nefinanšu investīcijas.

Apstiprināto projektu precizēto iesniegumu vērtēšanu nodrošinās Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.