Pieejams ES fondu atbalsts centralizētās siltumapgādes pieslēgumiem

0
306

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu centralizētās siltumapgādes pieslēgumu ierīkošanai dzīvojamajās mājās. Šim mērķim atlases pirmajā uzsaukumā paredzēti 3 miljoni eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu.

Projektā ir iespējams papildus veikt arī apkures sistēmas, t.sk. sildelementu, un karstā ūdens sadales sistēmas pārbūvi vai ierīkošanu. Projektam pieejamais ERAF finansējums ir atkarīgs no siltumenerģijas pieprasījuma jaudas, taču nevarēs pārsniegt 4400 eiro uz vienu deklarēto iedzīvotāju īpašumā, kur tiks veikta siltumapgādes uzlabošana.

Projektus CFLA var iesniegt īpašnieki – fiziskas un juridiskas personas – viendzīvokļa vai vairākdzīvokļu dzīvojamajām mājām pilsētu teritorijās, kur apsilde iepriekš veikta, izmantojot koksnes biomasas, piemēram, malkas, apkuri (triju un vairāk dzīvokļu mājās – arī akmeņogļu vai kūdras apkuri).

Projektu iesniegumu sagatavošanai un iesniegšanai atvēlēti divi mēneši: no 2023.gada 26.maija līdz 25.jūlijam. Pēc projektu iesniegšanas beigu termiņa projektus izvērtēs trīs mēnešu laikā, projektu īstenošana jāveic ne ilgāk kā divu gadu laikā. Projektu atlases dokumentācija publicēta CFLA tīmekļvietnē. Paziņojums par atklāto projektu atlasi 26 maijā publicēts oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Šis ir pirmais no četriem uzsaukumiem, kas paredzēti šajā ES fondu programmā – secīgi šajā un nākamajā gadā tiks izsludinātas projektu atlases arī siltumsūkņu (š.g. 3. ceturksnī), granulu apkures katlu (š.g. 4. ceturksnī) un dažādu siltumapgādes sistēmu veidu (2024.gada 1. ceturksnī), t.sk. saules paneļu ierīkošanai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit