Pieminot bijušo Lietuvas būvinženieru savienības priekšsēdētāju

0
738

88 gadu vecumā miris bijušais Lietuvas būvinženieru savienības priekšsēdētājs un bijušais Lietuvas celtniecības un pilsētvides attīstības ministrs Aļģirds Vapšis (Algirdas Vapšys).

Aļgirds Vapšis dzimis 1933.gadā. 30.novembrī Zarasu rajona Salakā. Lielu savas dzīves daļu viņš veltīja būvniecības nozares attīstībai. No 1980. līdz 1990.gadam viņš bija Lietuvas PSR celtniecības ministra vietnieks, no 1992. līdz  1994.gadam –  Lietuvas Republikas celtniecības un pilsētvides attīstības ministrs.

Viņš daudz strādāja, lai aizsargātu Lietuvas vēsturisko mantojumu, un no 2006. līdz 2010.gadam vadīja Lordu palātas atbalsta fondu un rūpējās par Viļņas pils rekonstrukciju.

Aļģirds Vapšis ne tikai strādāja vadošos amatos, bet arī aktīvi dalījās ar uzkrātajām zināšanām. 1989.gadā viņam tika piešķirts asociētā profesora nosaukums.

1997.gadā Aļģirds Vapšis ievēlēts par Lietuvas Būvinženieru savienības priekšsēdētāju, bet 2001.gadā tika pārvēlēts uz vēl vienu termiņu.

“Mēs zaudējām vienu no ievērojamākajām personībām, kas atstāja dziļas pēdas neatkarīgās Lietuvas būvniecības nozares izveidē un attīstībā. Lietuva ir zaudējusi cilvēku, kurš centās izveidot mūsdienīgu, novatorisku un konkurētspējīgu celtnieku kopienu, kas spējīga apmierināt sabiedrības prasības. Aļģirds bija un būs celtnieks, inženieris, novators un labākā skolotāja piemērs,” saka Lietuvas Būvnieku asociācijas prezidents Daļus Ģedvils (Dalius Gedvilas). Mūžībā aizgājusi spilgta personība, atstājot vērtīgu ieguldījumu Lietuvas būvniecības nozarē.

Latvijas Būvinženieru savienību un Lietuvas Būvinženieru savienību vienmēr ir vienojušas draudzīgas un uz sadarbību vērstas attiecības un pieredzes apmaiņa.

Aļģirds Vapšis zemes klēpī guldīts Viļņā 19.septembrī.

Latvijas Būvinženieru savienība izsaka patiesu līdzjūtību Aļģirda Vapša ģimenei, tuviniekiem un Lietuvas kolēģiem.