Pieņem ekspluatācijā jauno “Jensen Metal” ražotni

0
311
Foto – Liepājas SEZ

Liepājas Būvvaldes komisija otrdien, 4.janvārī, pieņēma ekspluatācijā pārtikas rūpniecības iekārtu, lauksaimniecības iekārtu un furnitūras komponenšu ražošanas uzņēmuma SIA Jensen Metal jauno ražošanas ēku Karostas industriālajā parkā, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārstāvji.

Jaunā nerūsējošā tērauda ražotne ir izbūvēta blakus jau esošai Jensen Metal metāla un furnitūras ražotnei ar kopējo platību 13 500 kvadrātmetri. Būvdarbus veica SIA Bukoteks pēc SIA LVCT projekta, pasūtītājs bija ar Jensen Metal saistītais uzņēmums SIA JM Properties. Tiešās būvniecības darbu izmaksas ir 8,6 miljoni eiro, bet aprīkojumā un iekārtās papildus ieguldīti aptuveni četri miljoni eiro.

Jaunās ražotnes būvniecība sākta 2021.gada februārī. Tuvāko nedēļu laikā norisināsies ēkas iekārtošana un aprīkošana, lai jau šomēnes jaunā ražotne varētu sākt ražošanas procesu.  

Esošā Jensen Metal metāla un furnitūras ražotne darbu Liepājas SEZ sāka 2019.gada vasarā, bet uz jauno ražošanas ēkā Ģenerāļa Baloža ielā pārcelsies Jensen Metal nerūsējošā tērauda departaments ar 160 darbiniekiem.

Ideja par Karostas industriālā parka izveidi radās jau 1999.gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat  2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā. 

Pēc AS Liepājas metalurgs bankrota tika meklēti risinājumi bezdarba jautājumiem un izdevās piesaistīt Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda līdzekļus un īstenot projektu Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā, kurā rekultivēja degradēto teritoriju, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus. 

Foto – Liepājas SEZ

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit