Pieņem ekspluatācijā ražotni Liepājā

0
407
Foto no liepaja.lv.

Liepājas Būvvaldes komisija pieņēmusi ekspluatācijā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) kapitālsabiedrības SIA Interspiro Production jauno ražotni un noliktavu Karostā, Ģenerāļa Baloža ielā 20/22, ziņo Liepājas pilsētas Būvvalde.

Uzņēmums jau novembrī pakāpeniski sāka pārcelties uz savu jauno mājvietu, nepārtraucot ražošanu.

Iepretim Karostas ūdenstornim ir uzbūvēta ražotnes un noliktavas ēka, kas aizņem vairāk nekā 4500 kvadrātmetru lielu platību, autostāvlaukums darbinieku ērtībām un laukums ar īpaši izturīgu segumu kravas transportam pie noliktavas ieejas, kā arī žogs ap 1,5 ha lielo uzņēmuma teritoriju, ierīkots apgaismojums un labiekārtota apkārtne.

Ekspluatācijā pieņemts arī transformators un elektroapgādes tīkli, kas nodrošinās nepieciešamo elektroenerģijas jaudu.

Ražošanas un noliktavas ēka ir būvēta no dzelzs konstrukcijām, kas segtas ar sendviču paneļiem.

Izstrādājot un īstenojot projektu, īpaši domāts par videi draudzīgiem un enerģiju taupošiem risinājumiem, kas samazina CO2 emisijas. Ēkas apsildē tiek izmantoti saules baterijas paneļi un gaisa siltumsūkņi.

Jaunajā ēkā ir darbagaldi un noliktavas, biroju telpas, ģērbtuves, labierīcības, dušas un ēdamtelpa.

Foto no liepaja.lv.

Darbinieku un uzņēmuma klientu vai citu apmeklētāju plūsmas ir atdalītas viena no otras, kas tagadējo pandēmijas ierobežojumu dēļ ir svarīgs funkcionāls ieguvums.

Jaunajā ražotnē un noliktavā strādā vairāk nekā 90 darbinieku, lielākā daļa no viņiem dzīvo Liepājā vai tuvākajā apkārtnē, teic LSEZ SIA Interspiro Production ražotnes vadītājs Sandris Gusts.

LSEZ SIA Interspiro Production ir daļa no starptautiskās uzņēmumu grupas Ocenco. Uzņēmums ražo elpošanas aprīkojuma komplektus un citu produkciju, ko izmanto militārās organizācijas, ugunsdzēsības un glābšanas dienesti visā pasaulē.

Kopš 2008.gada Interspiro darbojās Liepājas Biznesa centra teritorijā Kapsēdes ielā 2. Toreiz jaunas ražotnes izveidei īpašnieki Liepāju izvēlējās tās ģeogrāfisko, infrastruktūras, loģistikas, darbaspēka pieejamības un izglītības, kā arī citu priekšrocību dēļ.

Jaunā rūpnīca ir uzbūvēta Karostas Industriālā parka teritorijā, ko pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi sakārtoja pirms vairākiem gadiem, izbūvējot nepieciešamās inženierkomunikācijas.

Uzziņai

Būvniecības ierosinātājs: LSEZ SIA Interspiro Production
Būvprojekts: SIA E.E.P. solutions
Galvenais būvuzņēmējs: SIA MP Būvserviss
Būvdarbi sākti: 05.02.2020, pabeigti: 05.11.2020
Būvdarbu izmaksas: aptuveni 3 miljonu eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit