Piesaista 10,5 miljonu eiro finansējumu pārbūvei un renovācijai Rīgas centrā

0
1050
Renovējamā ēka Kr.Barona ielā 2

Nekustamo īpašumu investors Baltic RE Group piesaistījis BluOr Bank aizdevumu 10 500 000 eiro apmērā. Saņemtais finansējums tiks izmantots esošo ilgtermiņa kredītlīniju pārdomātai refinansēšanai, kā arī divu nekustamo īpašumu objektu Rīgā pārbūves finansēšanai – investīcijas tiks veiktas topošajā Il Giardino biroju kompleksā Citadeles 9a, kā arī vēsturiskās sešstāvu ēkas Kr.Barona ielā 2 renovācijā.

Pārbūves un teritorijas labiekārtošanu darbus biroju kompleksā Citadeles 9a pie Kronvalda parka uzņēmums plāno pabeigt jau tuvāko mēnešu laikā. Trīs stāvu ēka piedāvās plaši funkcionālas biroja telpas ap 1600 kvm platībā, un to ieskaus dārzs ar vairāk nekā 100 ziedošiem augļu kokiem.

Šobrīd aktīvi sākušies renovācijas darbi arī vēsturiskajā, arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa projektētajā un 1881.gadā celtajā sešstāvu ēkā Krišjāņa Barona ielā 2, kas notiek sadarbībā ar itāļu arhitektu Adriano Kastiljoni. Nama renovācija norit saskaņā gan ar vēsturiskā mantojuma saglabāšanas vadlīnijām, gan vides ilgtspējas principiem. Pēc projekta īstenošanas ēkā būs pieejamas augstas kvalitātes komercplatības vairāk nekā 4000 kvm platībā.

Uzņēmums Baltic RE Group specializējas vēsturisku nekustamo īpašumu iegādē un renovācijā. Uzņēmuma darbības modelis paredz vēsturisku ēku iegādi stratēģiski nozīmīgās atrašanās vietās un kvalitatīvus šo namu renovācijas darbus, pēc tam īstenojot telpu iznomāšanu un pārvaldīšanu. Grupai piederošie komercīpašumi ir augstas klases komercnomas objekti ar modernu un funkcionālu plānojumu, kvalitatīvu apdari un novatoriskiem energoefektivitātes risinājumiem.

Kā liecina uzņēmuma darbības rezultāti un apkopotie dati, komerctelpu segmentā pašreizējos tirgus apstākļos nomniekiem fundamentāls jautājums ir ne vien telpu funkcionalitāte un cena, bet arī ēkas energoefektivitātes un ilgtspējas rādītāji. Tādējādi it visi grupas pašreizējie projekti ir ceļā uz starptautiski atzītu zaļo sertifikātu ieguvi, un visās Baltic RE Group apsaimniekotajās ēkās šobrīd tiek izmantota tikai atjaunojamā enerģija.