Piesaista vairāk nekā 2 miljonu eiro ES finansējuma ēku atjaunošanai Rīgā

0
51
Publicitātes foto

Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) piesaistījusi Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas finansējumu vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā, kas dos iespēju veikt energoauditus 150 ēkās un vēl 75 ēkās izstrādāt būvniecības dokumentāciju, vēsta galvaspilsētas pašvaldībā.

Saņemtais finansējums palīdzēs REA paplašināt organizēt ēku atjaunošanas projektus lielākam ēku skaitam, paplašināt atbalstu tehniskās dokumentācijas izstrādei daudzdzīvokļu ēkām un nodrošināt plašāku informācijas pieejamību. Ēku īpašniekiem būs iespēja saņemt finansējumu nepieciešamo energoauditu, tehniskās apsekošanas atzinumu un būvniecības dokumentācijas izstrādei, lai virzītu ēkas uz valsts vai pašvaldības atbalsta programmām energoefektivitātes uzlabošanai. 

Rīgā vairāk nekā puse mājokļu būvētas pirms 1945. gada, līdz ar to ēku atjaunošana ir būtiska, jo procesa laikā, tiek sakārtots to tehniskais stāvoklis un nodrošināts, ka ēkas konstrukcijas turpmāk tiks pasargātas no laikapstākļu ietekmes. Savukārt energoefektivitātes pasākumi atļauj samazināt izdevumus, kas daļēji nosedz atjaunošanas izmaksas.

REA saņēmusi apstiprinājumu Riga Renovates pieteikumam atbalsta saņemšanai no Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas ELENAS atbalsta programmas, kuru varēs izmantot 150 ēku energoauditu un tehniskās apsekošanas atzinumu un 75 ēku būvniecības dokumentācijas izstrādei. REA nodrošinās energoefektivitātes projektu vadību, paplašinot esošos darbības principus no pirmās konsultācijas līdz atjaunotai ēkai.

Riga Renovates kopējais finansējums ir 2 460 000 eiro, kur 90 % jeb 2 214 000 eiro veido Eiropas Investīciju bankas ELENAS atbalsts. Projektu plānots realizēt trīs gadu laikā.