Piesakiet apbalvojumam kolēģus!

0
73

Mārīte Šperberga, apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva vadītāja

Par profesionāļiem mēs kļūstam vien tad, ja darbam veltām ļoti daudz laika. Tas svarīgi jebkurā jomā: mācīties, apgūt, prasmīgi pielietot, turpināt mācīties, krāt pieredzi un attīstīties kopā ar uzņēmumu. Jau astoto gadu rudenī pasniegsim Latvijā augstāko būvindustrijas apbalvojumu Pamatakmeni tiem speciālistiem, kuri patiešām ir savu uzņēmumu un līdz ar to visas valsts pamatakmeņi, jo uz viņiem balstās reālas skaistas, drošas un kvalitatīvas lielākas vai mazākas būves visos Latvijas novados.

«Būvniecības nozare ir ārkārtīgi komplicēta un riskiem pārbagāta. Lai cik būvspeciālists būtu zinošs, kompetents un pieredzējis, gadās, ka tiekam pelti un kritizēti. Tikai mēs paši, būvindustrijā strādājošie, redzam un saprotam, kurš būvspeciālists, sevi nesaudzējot, strādā, lai taptu aizvien kvalitatīvāki, skaistāki un drošāki būvobjekti. Ikdienas steigā nāk objekts pēc objekta, izaicinājums pēc izaicinājuma, un reti tie brīži, kad pasakām paldies. Tad sumināsim tos, kuri šajā sarežģītajā laikā ir pelnījuši atzinību!» saka Arturs Lešinskis, Dr. sc. ing., profesors Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedrā, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē, Būvindustrijas lielās balvas laureāts par mūža ieguldījumu.

«Paldies pateikt par darbu vienmēr ir vērtīgi, jo katrs vēlas būt novērtēts. Īpaši tagad, kad visā pasaulē darba apstākļi ir ierobežoti. Svarīgi, ka kolēģi pamana un novērtē katru savas ķēdes nozīmīgo posmu, un novērtē komandas biedru vai sadarbības partneri, piesakot viņu augstajam apbalvojumam. Būtiski ir pamanīt nozares entuziastus neatkarīgi no tā, kāda loma komandā pildīta: tāmētājs, konstruktors, būvlaukuma vadītājs vai būvmateriālu izgatavotājs, ražotājs,» aicina Būvindustrijas lielās balvas galvenās partneres SIA Bauroc valdes priekšsēdētājs Māris Cimmermanis.

Bieži vien izvirzītais profesionālis nav pieradis pie skaļiem saukļiem un tituliem, viņš ir «klusais darba darītājs», uz kura pleciem gulstas liela atbildība un pat vadības groži. Kolēģi viņu raksturo kā ļoti atsaucīgu personību, kuram padomu var lūgt jebkurā diennakts laikā. Par citu balvai pieteikto raksta: «Viņa vārds, projektam sākoties, ir kā kvalitātes garants. Nereti pasūtītāji vaicā – vai viņš būs uzraudzības grupas vadītājs? Lieliski, tad mūsu problēmas ir atrisinātas!»

Kāds jauns speciālists teica, ka ir ārkārtīgi laimīgs, jo varējis strādāt kopā ar inženieri, no kura tik daudz iemācījās. Viņš vēlētos, lai, sasniedzot darbaudzinātāja inženiera vecumu, būtu tikpat izcils. Viņi tagad strādā dažādās firmās un ir konkurenti, tomēr satiekas kā tehniski spēcīgi inženieri un viens otru novērtē. Tas izpaužas savstarpējā cieņā, profesionālās un cilvēciskās īpašībās. Tāda ir izcilā būvindustrijas inteliģence, ar kuru patiesi varam lepoties.

Būvindustrijas lielā balva izceļ cilvēkus: arhitektus, būvkonstruktorus, projektu vadītājus, būvdarbu vadītājus, tehnologus, būvuzraugus, ražotājus un citus. Piesakiet augstajam apbalvojumam savus kolēģus un sadarbības partnerus līdz 15.septembrim mājaslapā lielabalva.lv!

Materiāls pārpublicēts no žurnāla Būvinženieris Nr. 74 2020.gada jūnijā.

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit