Piešķir finansējumu vairākiem kultūras infrastruktūras projektiem

0
181

Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumu ietvaros Ministru kabinets otrdien, 10.augustā, lēma piešķirt finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vairākiem augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem, informē Kultūras ministrija.

Valdība piešķīra 1 436 730 eiro pārbūves darbiem profesionālās izglītības kompetences centrā Nacionālā Mākslu vidusskola (NMV) ēku Slokas ielā 52A un 52B un Kalnciema ielā 10, k-2 un 10, k-3, Rīgā. Pašlaik ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta finansējumu notiek minēto ēku pārbūves darbi, lai nodrošinātu NMV audzēkņiem mūsdienīgu un ērtu vidi profesionālās izglītības iegūšanai, izbūvējot jaunas mākslinieku darbnīcas, pārbūvējot mūzikas un baleta zāli un izbūvējot jaunu sporta kompleksu.

Tāpat 1 382 553 eiro piešķirti profesionālās izglītības kompetences centra Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMDV) Alejas ielā 18, Liepājā pārbūves darbiem. Par piešķirto finansējumu būs iespējams izbūvēt LMDV jaunbūves otro kārtu, pabeigt darbus neatjaunotā mācību korpusa ēkas pārbūvē un pielāgošanā, kā arī savienot jaunbūves un esošās mācību ēkas ar pārejām.

Lai nodrošinātu ēku funkcionālo un tehnisko atbilstību arhīva funkcijas nodrošināšanai, 469 847 eiro piešķirti Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) ēku telpu pielāgošanai arhīva funkcijas nodrošināšanai, veicot remonta un pārbūves darbus ēkās Komandanta ielā 9, Daugavpilī un Skandu ielā 14, Rīgā. LNA ēkā Daugavpilī ar piešķirto finansējumu veikts kosmētisko remontu un pārbūvēs 1.stāva grīdu; Rīgā, Skandu ielā 14 arī tiks veikts telpu kosmētiskais remonts un metāla paneļu žoga uzstādīšana.

Starp augstas gatavības kultūras infrastruktūras objektiem ir arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, kuras pārbūves darbiem piešķirti 244 902 eiro. Finansējums tiks ieguldīts skolas elektroapgādes sistēmas atjaunošanā, 1.stāva foajē, zāles vestibila un gaiteņa atjaunošanā, kā arī ventilācijas sistēmas pārbūvē skolas ēdināšanas korpusā.

Papildus 1 197 551 eiro piešķirts profesionālās izglītības kompetences centra Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un Latvijas Mākslas akadēmijas prototipēšanas darbnīcu Riga Makerspace izbūvei A.Briāna ielā 13, Rīgā. Ēkas pārbūvei jau ir piesaistīts ERAF finansējums, būvdarbus paredzēts sākt šogad un pabeigt 2023.gadā.

Valmieras drāmas teātra pārbūves darbu veikšanai valdība piešķīra 300 000 eiro. Pārbūves rezultātā tiks atjaunots teātra ārējais veidols, izbūvēta jauna black-box zāle, radīti patīkami apstākļi teātra darbiniekiem un apmeklētājiem, uzlabota ēkas energoefektivitāte un pieejamība. Teātra ēkas pārbūvei jau piesaistīts ERAF finansējums, būvdarbu noslēgums paredzēts 2022.gada nogalē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit