Piešķir grantu BIM risinājumu veidotājiem

0
358

Ceturtdien, 23.jūlijā, Rīgas pašvaldība paziņoja grantu programmas Atspēriens uzvarētājus, kopumā piešķirot 75 000 eiro trīs tehnoloģijās balstītu ideju tālākai attīstībai un ieviešanai tirgū.

Vērtēšanas komisija par grantu programmas Atspēriens 2020.gada uzvarētājiem pasludināja:

SIA Aptolux – uzņēmums piedāvā modulāros gaismas paneļus. Tā ir trapeces formas paneļu sistēma foto un video vajadzībām, kas spēj aizvietot visus populārākos LED gaismas risinājumus tirgū, nodrošinot gan iespēju izvietot paneļus dažādās ģeometriskās formās, gan izmantot plašu nepieciešamās gaismas spektru, imitējot saulrieta, zibens un u.c. gaismas toņus;

SIA ROBOEATZ – uzņēmums plāno ražot un tirgot tehnisko aprīkojumu, kas nodrošinātu robotizētu ātrās ēdināšanas restorānu izveidi. Tās būtu sabiedriskās ēdināšanas vietas, kurās cilvēku vietā strādās robots, īsā laika sprīdī pagatavojot siltu ēdienu. Pašreizējā biznesa ideja paredz atvērt pirmo šādu robotizēto ātrās ēdināšanas vietu Rīgā, lai pilnveidotu izstrādāto prototipu un demonstrētu tā iespējas potenciālajiem klientiem klātienē;

SIA BIMSynch – uzņēmums piedāvā papildinātās realitātes risinājumu būvniecībā, kas ļauj augšupielādēt projektu modeļus un sinhronizēt tos reālā laikā un vietā. Tādā veidā rodas iespēja ar papildinātās realitātes palīdzību apskatīt un laicīgi novērst kļūdas plānotajā projektā, kā arī optimizēt būvniecības, inženierkomunikāciju montāžas, autoruzraudzības, būvuzraudzības un nekustamā īpašuma apsaimniekošanas izmaksas, kā arī  uzlabot darba kvalitāti, taupot klienta laika, darbaspēka un finansiālos resursus.

Katrs uzņēmums saņems grantu 25 000 eiro apmērā no Rīgas pašvaldības.

“2020.gads ir sācies ar globālo krīzi, taču ne grantu programmā Atspēriens, kur pieteikumu skaits 2020.gadā ir audzis divreiz, līdz ar to arī rīdziniekiem bija iespēja saņemt divreiz vairāk radošu un vērtīgu projekta ideju pieteikumu. Piešķirtais grants 25 000 eiro apmērā kalpos gan katra komersanta interesēs, gan arī visu rīdzinieku interesēs,” Artis Lapiņš, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja vietnieks.

Kopumā 2020.gadā grantu programmā Atspēriens tika iesniegti 70 projekta pieteikumi.

Top 10 finālistu idejas 17.jūlijā publiskā tiešsaistes pasākumā vērtēja: Alīna Mežciema – Latvijas Mobilais Telefons jauno attīstības virzienu nodaļas vadītāja, Renāte Strazdiņa – uzņēmuma Microsoft Latvia vadītāja, Gerhards Erasmus – Apex Alliance Hotel Management izpilddirektors, Jānis Ošlejs – Primekss Group vadītājs un Valdis Melderis – radio, TV raidījumu un pasākumu vadītājs.

Radošie un inovatīvie uzņēmumi arī 2021.gadā aicināti pieteikties konkursam Atspēriens.

No 2019.gada grantu programmas Atspēriens konkurss tiek organizēts vienu reizi gadā, atbalstot jaunus un radošus uzņēmumus, kas attīsta tehnoloģijās vai zināšanās balstītus tehniskos risinājumus. Konkurss ir paredzēts uzņēmumiem, kas pieteikšanās dienā nav vecāki par pieciem gadiem. Kopējais grantu apjoms Atspēriens konkursā 2020.gadā ir 75 000 eiro.

Rīgas dome kopš 2009.gada īsteno grantu programmu Atspēriens, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā, kā arī sekmēt jaunas uzņēmējdarbības un uzņēmēju produktu popularitāti. Kopš 2009.gada Atspērienam pieteikušies vairāk kā 1700 dalībnieki, no kuriem 166 saņēmuši atbalstu.

Grantu programmu Atspēriens administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Vērtēšanas pasākuma ieraksts: