Piešķir papildu finansējumu Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūvei

0
106

Talsu pašvaldība nolēmusi piešķir 149 800 eiro papildu finansējumu Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūvei, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Lai arī pagājušajā gadā iesāktā Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūve bija jāpabeidz 16 nedēļu laikā, tomēr izstrādātā būvprojekta nepilnību un neparedzētu darbu dēļ termiņš pagarināts teju trīskārt – līdz 39 nedēļām. Skolas pārbūvē pieauguši gan izpildes termiņi, gan arī izmaksas, tomēr, ja neradīsies papildu šķēršļi, tad septembrī skolēni varēs sākt mācības atjaunotajās telpās, sola pašvaldība.

Talsu novada domes ārkārtas sēdē deputātu vairākums atbalstīja papildu finansējuma 149 800 eiro piešķiršanu Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūvei. Bez šī finansējuma objektu neesot iespējams pilnvērtīgi pabeigt un nodot ekspluatācijā.

Kā vēstīts, Talsu novada pašvaldība pagājušā gada 7.augustā ar SIA Telms un SIA Stats noslēdza būvniecības līgumu par Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūvi.

Pērn 27.augustā būvuzņēmējs Talsu novada pašvaldībai iesniedza aktu par konstatēto objektā atbilstoši līguma nosacījumiem, kas paredz, ka uzņēmējam ir pienākums pirms būvdarbu sākšanas pārliecināties, vai ar būvdarbiem saistītajā dokumentācijā nav kļūdu un neatbilstību, kas var ietekmēt darba apjomu, izmaksas, termiņus un izpildes kvalitāti.

Kā stāstīja Fedko, kopumā būvuzņēmējs pašvaldībai iesniedzis sešus aktus par darbiem, kas veicami neatbilstību būvprojektā un objektā dēļ. Papildu tam, veicot skolas apkures sistēmas skalošanu, tika konstatēts, ka tā ir avārijas stāvoklī. Lai noteiktu stāvvados radušos sūču ietekmi uz būvdarbu kvalitāti un garantijas laiku objektam, tika piesaistīta neatkarīga institūcija Inspecta Latvia. Tā savā atzinumā norādīja, ka apkures stāvvadi ēkā ir avārijas stāvoklī un šajās zonās steidzami nepieciešams veikt remontdarbus. Talsu novada dome pērnā gada nogalē piešķīra papildu līdzekļus izglītības iestādes apkures sistēmas stāvvadu nomaiņai 119 772 eiro apmērā.

Šī gada 28.janvārī Talsu Valsts ģimnāziju apsekoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kas arī konstatēja vairākas neatbilstības šī brīža ugunsdrošības prasībām. Tās neizpildot, objekta nodošana ekspluatācijā nav iespējama, piebilda Fedko.

Talsu Valsts ģimnāzijas ēka ir trešās grupas būve, tādēļ nepieciešamajām izmaiņām objektā, kas skāra būvkonstrukcijas, bija nepieciešama papildu ekspertīze. Savukārt ekspertīzes un nepieciešamo papildu rasējumu sagatavošanas laikā būvniekam darbus nācās pārtraukt līdz pozitīva atzinuma saņemšanai.

28.aprīlī SIA Telms Talsu novada pašvaldībai iesniedza kopsavilkuma aktu par darbu apjoma izmaiņām, kas jāveic, lai īstenotu iesākto Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūvi.

Lai objektu pabeigtu un nodotu ekspluatācijā, piešķirts papildu finansējums 149 800 eiro apmērā, savukārt kopējais būvniecības termiņš no 16 nedēļām pagarināts līdz 39 nedēļām. Konstatēts, ka tehnoloģiskā pārtraukuma laikā, kad būvnieks nedrīkstēja veikt būvdarbus, tomēr ir nodrošināta flīzēšana un metāla konstrukciju uzstādīšana. Sadarbībā ar būvuzraugu ir izvērtēts paveiktā apjoms, un no kopējā līguma termiņa izpildes ir atskaitītas trīs dienas, sacīja Fedko.

Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūves izmaksas bija paredzētas 1 737 771 eiro apmērā, bet tagad kopējā būvdarbu līguma summa ir 1 988 738 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit